Wymarzone wakacje na Morzu Śródziemnym

Wymarzone wakacje na Morzu Śródziemnym

Turyści mają bardzo różne wymagania, jeżeli chodzi o swoje plany urlopowe. Duża część z nich decyduje się skupić przede wszystkim na wypoczynku nad basenem lub brzegiem morza. Zdarzają się jednak takie osoby, które bardzo chętnie wybierają aktywne spędzanie czasu, polegające na wspinaczce lub zwiedzaniu zabytków. Grecka wyspa Kos doskonale sprawdzi się jako połączenie wymagań obydwu grup.

Wyjątkowe plaże

Morze Śródziemne przede wszystkim kojarzy nam się jednak z wypoczynkiem. Bez wątpienia możemy zwrócić uwagę na to, jak wiele plaż znajduje się nie tylko przy hotelach, ale także w przestrzeni publicznej. Wypoczynek na piasku cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, może poza okolicami północnego koła podbiegunowego. Kos wyróżnia się z całą pewnością fantastycznymi warunkami pod kątem czystości wody. Krystalicznie turkusowa tafla nie tylko pozwala nam się jeszcze bardziej zrelaksować, ale także jest idealnym miejscem do robienia zdjęć. Lustrzanki są wskazane do spakowania do walizki – można je wykorzystać przy wschodzie lub zachodzie słońca. Świetnie możemy go wykorzystać także do uchwycenia detali, takich jak majaczące w oddali statki, a także nasz widok z hotelowego okna.

Dla miłośników aktywności

Zdecydowana większość hoteli oczywiście przewiduje rozmaite animacje. Rodziny z dziećmi mogą znaleźć coś dla siebie – od zabaw w aquaparku, aż po turnieje piłki wodnej dla dorosłych. Niektórym tego typu pomysły nie przypadają do gustu. Z tego względu musimy zauważyć, że zdecydowana większość greckich wysp to tereny górzyste. Nie przez przypadek ogromna część dróg to bardzo wąskie przesmyki – po prostu nie ma warunków na inną konstrukcję. Dzięki ukształtowaniu terenu, fani górskiej wspinaczki mogą chociaż na parę godzin poczuć się tak, jakby po raz kolejny podchodzi pod Śnieżkę czy Szczeliniec Wielki.

W jaki sposób tam dotrzeć?

Poza sezonem nie jest to łatwe. Zdecydowana większość kurortów nad Morzem Śródziemnym, zwłaszcza jeżeli mówimy o greckich wyspach, odżywa dopiero późną wiosną. Wtedy bez najmniejszych problemów dolecimy na Kos. Warto zwrócić uwagę na to, jak wiele połączeń w każdym tygodniu możemy znaleźć praktycznie z każdego miasta w Polsce. Czartery do Grecji cieszą się ogromnym zainteresowaniem i nic dziwnego – jest to idealne miejsce do wypoczynku.