Wieczna biel z wiecznym błękitem

Wieczna biel z wiecznym błękitem

Przy destynacjach wakacyjnych chcemy mieć odhaczone kilka najważniejszych podpunktów. W zdecydowanej większości przypadków – prawdopodobnie z wyjątkiem Skandynawii – szukamy ciepła oraz odpowiedniej temperatury dla naszej opalenizny. Warto również zwrócić uwagę na właściwy aspekty widokowe, pozwalające nam zakochać się w tym miejscu jeszcze bardziej. Santorini wydaje się perfekcyjnym wyborem.

Wyjątkowe widoki

Teoretycznie możemy tak powiedzieć o każdej greckiej wyspie. Rodos ma swoje niezwykłe miasteczko, przyciągające turystów z całego świata. Na Zakhyntosie ogromną popularnością cieszy się zapierająca dech w piersiach Zatoka Wraków. Jednak to Santorini jest absolutną perłą w koronie całego Morza Śródziemnego. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś nie zachwyca się już na pierwszy rzut oka tą fenomenalną zabudową. Uderzająca biel budynków w połączeniu ze słoneczną pogodą daje wręcz nieprawdopodobny efekt dla każdego, kto będzie chciał spędzić tam czas. Jeżeli chcesz zachować te wspomnienia na dłużej, powinieneś wziąć ze sobą aparat cyfrowy. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że widoki z Santorini znakomicie odnajdą się jako tapeta na komputerze lub

Dla fanów wysokich temperatur

Santorini leży na Morzu Śródziemnym. Jest to jedna z tysięcy greckich wysepek, doskonale odnajdujących się w roli atrakcji turystycznej dla miłośników pięknych widoków z całego świata. Bez wątpienia powinniśmy również zwrócić uwagę nie tylko na architekturę. Santorini to przecież jeden z najlepszych kurortów wypoczynkowych. Znajdziemy tam mnóstwo atrakcji dla tych chcących odpoczywać nieco bardziej aktywnie, ale nie tylko! Miłośnicy leniwego spędzania dni urlopowych także się nie zawiodą. Możecie skorzystać z bogatej oferty hoteli z basenami, a dodatkowo warto wspomnieć także o bardzo ważnym aspekcie, jakim jest bliskość krystalicznie czystego morza. Woda może być zaskakująco słona w porównaniu z tym, do czego mogliśmy przyzwyczaić się w Bałtyku.

Jak tam się dostać?

Poza sezonem nie znajdziemy wielu lotów na Santorini z naszego kraju. Znajdą się okazjonalne połączenia z innych krajów europejskich, jednak zdecydowanie lepiej poczekać na nadarzające się okazje od początku maja, aż do pierwszych dni jesieni. Wtedy uruchamiane są czarterowe połączenia praktycznie z każdego lotniska w Polsce, które doskonale sprawdzą się jako rozpoczęcie naszych wielkich, greckich wakacji.