Trzy pomysły na prezent dla fotofreaka

Trzy pomysły na prezent dla fotofreaka

Fotografowie, a szczególnie prawdziwi fortomaniacy, w przypadku wyboru prezentu stanowią naprawdę ciężki przypadek. Przeważnie mają już wszystko, a jeśli czegoś nie mają, to i tak lepiej, by kupili to sobie sami, bo tylko oni tak naprawdę „znają się na rzeczy” i wiedzą, czego chcą. Świat aparatów fotograficznych, szczególnie hybryd i profesjonalnych lustrzanek, jest skomplikowany i pełen tajemnic. Więc czym właściwie obdarować fotofreaka, jeśli nie mamy pojęcia o fotografii? Oto trzy nasze propozycje!

Praktyczne zestawy do utrzymania czystości

Tego zawsze brakuje, tak jak i brakuje czasu, by zadbać o aparat. Produkty do czyszczenia zwykle kończą się lub tracą ważność, gdy nie zużywa się ich na bieżąco, a dedykowana szmatka lubi się gubić. Inwestując w profesjonalny zestaw do czyszczenia zarówno korpusu, jak i optyki, możesz sprawić, że Twój fotomaniak choćby i od święta przysiądzie to tak niezacnego, ale jak bardzo potrzebnego zajęcia. Ważne, by zainwestować w zestaw, który zawiera nie tylko szmatkę i płyn, ale także gruszkę do przedmuchiwania, pędzelek oraz inne elementy pielęgnujące aparaty fotograficzne. Jeśli masz tę przewagę i wiesz, z jakiego aparatu korzysta osoba obdarowana, możesz do zestawu dokupić neutralny filtr UV oraz „gorillę” na ekran podglądowy. Te stanowią ochronę przed zarysowaniami i z czasem mogą tracić swoje właściwości oraz wymagać wymiany.

Aparaty fotograficzne i nie tylko – w wersji gadżetowej

To świetny sposób, by rozbawić i sprawić prawdziwą przyjemność płynącą z poznawania nowych rzeczy. Gadżety sprawdzają się zawsze, nawet gdy są nietrafione lub nie działają tak, jak byśmy chcieli – ponieważ stanowią produkt testowy, a zabawa płynie z samego unboxingu i testu. Takim produktem mogą być na przykład zestawy mini obiektywów, które wzmacniają aparaty fotograficzne w smartfonach, poprawiając ich jakość. Obiektywy te są małe, mają formę nakładki i mieszczą się w kieszeni. Bardzo fajną opcją będzie również aparat do natychmiastowego wywoływania zdjęć – na przykład klasyczny Polaroid czy Instax. Nie zapomnij tylko o dołączeniu kilku zestawów wkładów!

Skórzany pasek do aparatu z możliwością personalizacji

Nawet jeśli osoba obdarowana ma już pasek, torbę i etui, nic nie stoi na przeszkodzie, by podarować jej dodatkowy pasek. Może mieć formę smyczy lub paska na dłoń; uniwersalny sposób montażu sprawi, że nawet jeśli Twój bliski nie podłączy paska do swojego narzędzia pracy, może go podłączyć chociażby do telefonu komórkowego. Ponadto Twój skórzany pasek na nadgarstek nie będzie przecież „zwykłym” paskiem; rynek pełen jest możliwości i z łatwością możesz znaleźć na nim producenta, który zaoferuje Ci możliwość graweru na skórze. W takim wykonaniu pasek zastąpić może kartkę podarunkową, gdyż pomieści imię, krótkie życzenia oraz datę.

Powodzenia!