SONY A7 III, jako przykład doskonałego bezlusterkowca

SONY A7 III, jako przykład doskonałego bezlusterkowca

Wcześniejsze bezlusterkowce przyzwyczaiły swoich wielbicieli, że są mniejsze od lustrzanek. Tymczasem aparat A7 III firmy Sony zaskakuje swoimi rozmiarami oraz wagą wynoszącą 650 g. Jednak wymiary i waga są całkowicie zrozumiałe, ponieważ aparat ten jest już przeznaczony dla profesjonalistów, więc musi dobrze trzymać się w rękach.

Aparat marzeń

Aparat Sony A7 III body został przez producenta wyprofilowany w taki sposób, aby nawet wielogodzinna praca była bardzo przyjemna. Na wstępie, warto zaznaczyć, że wcześniejszy układ przycisków całkowicie się zmienił. Zmiany jednak spowodowały, że korzystanie z aparatu to sama przyjemność. Na górze A7 nadal jednak znajdziemy pokrętło odpowiedzialne za zmianę trybów i kompensację ekspozycji. W części body zlokalizowano również pokrętła, które umożliwiają ustawienie przysłony oraz migawki. Menu przy pokrętle docenią fotografowie ceniący sobie szybkość zmiany wartości ISO. Na tym jednak zmiany się nie kończą. Przycisk REC został zlokalizowany w przedniej sekcji, a to rozwiązanie zostało już wcześniej zaimplementowane w modelach Sony A9 oraz Sony A7R III. To bardzo pozytywna zmiana, ponieważ to najbardziej intuicyjne miejsce. Nowy aparat jednak i tak wymusza przyzwyczajenie się ze zmianami. Omawiając największe zmiany projektowe aparatu, należy zwrócić uwagę na joystick. Jest on głównie znany w lustrzankach, dlatego to bardzo interesująca nowość umożliwiające ustawienie ostrości w momencie korzystania z cyfrowego wizjera.

Odchylony i dotykowy ekran

Skupiając się na najważniejszych zmianach, nie sposób nie wspomnieć o dotykowym ekranie. Za pomocą dotyku fotograf może w łatwy sposób ustawić ostrość, co w sumie jest najistotniejszą kwestią podczas robienia zdjęć. Pomimo dodania dotykowego ekranu, główne menu trzeba obsługiwać standardowymi przyciskami. W samych opcjach jest mnóstwo nowych funkcji, a więc po zakupie spędzimy trochę czasu, aby się porządnie wdrożyć. Zakupując SONY A7 III body, należy się przygotować, że część opcji znajduje się w innych sekcjach. To, co pozytywnie zaskakuje to możliwość spersonalizowania własnego menu, wybierając najbardziej interesujące dla nas opcje.

Najwyższa jakość zdjęć

Pomimo tego, że bezlusterkowce często są kojarzone z nie do końca najwyższą jakością zdjęć, nowy SONY A7 III body wszystkiemu zaprzecza. Aparat oferuje wysoką jakość zdjęć za sprawą procesora BIONZ X, który w swoim założeniu ma działać dwukrotnie lepiej od procesorów znajdujących się we wcześniejszych modelach.