Sesja noworodków – kilka podpowiedzi

Sesja noworodków – kilka podpowiedzi

Sesja noworodkowa może zniechęcić nawet najbardziej doświadczonych fotografów. Jedną rzeczą jest pozowanie dorosłego, który może przyjmować instrukcje, ale dziecko jest kruche, nieprzewidywalne i uchwycenie może zająć dużo więcej czasu. Dlatego te podpowiedzi dotyczący fotografii noworodków pomogą Ci rozwinąć się jako tego rodzaju fotograf.

Jak zacząć w fotografii noworodkowej?

To nieodpowiedzialne wziąć do ręki aparat i po prostu zdecydować, się zostać noworodkowym fotografem. Fotografowanie noworodków wymaga ćwiczeń i szkoleń, w które musisz zainwestować. Dobry aparat cyfrowy nie wystarczy. Rozejrzyj się za zajęciami z fotografii noworodków, zarówno osobiście, jak i online. Zapisanie się na warsztaty fotografii noworodkowej zapewni Ci cenne doświadczenie na żywo. Pozowanie do pozycji dziecka, jednocześnie starając się, aby było zrelaksowane, to ciężka praca. Musisz wiedzieć, jak to zrobić poprawnie i bezpiecznie. Ważne są nie tylko porady dotyczące fotografii noworodka dla początkujących, ale także biznesowa strona tego. Dobry warsztat lub kurs online szczegółowo opisze, jak się promować i zdobywać książki, aby upewnić się, że ta inwestycja jest opłacalna.

Tworzenie domowego studia fotograficznego dla noworodków

Najpierw musisz zdecydować, jaki rodzaj usługi chcesz zaoferować – fotografię noworodkową w domu lub gdzie klient ma przyjść do studia? Fotografię noworodka możesz zrobić w domu u klienta lub u siebie (jeśli masz miejsce). Byłoby to znacznie bardziej opłacalne. Wynajęcie (lub posiadanie) powierzchni studia jest znacznie droższe, gdy dopiero zaczynasz i nie masz stałych klientów. Chociaż zaletą przestrzeni studyjnej jest przestrzeń do poruszania się, aranżowania nowych zestawów, wygodnego miejsca do przechowywania zestawu, który nie zagraca domu. Dodatkowo wygląda bardziej profesjonalnie. Może to być coś, co rozważysz później, gdy będziesz już bardziej ugruntowany.

Wskazówki dotyczące oświetlenia w fotografii noworodkowej

Oczywiście będziesz potrzebować światła – i zachowaj miękkość. Jeśli filmujesz w stałej przestrzeni, wybierz miejsce, które ma dużo naturalnego światła, które możesz rozproszyć przez firanki lub prześcieradło. Delikatne światło jest o wiele bardziej wybaczające na skórze – szczególnie potrzebne u noworodków. Skóra dziecka nie jest tak wolna od skaz, jak te telewizyjne reklamy pozwalają ci uwierzyć. Jeśli Twój noworodkowy zestaw studyjny musi być mobilny, kup 2 światła ciągłe ze stojakami i softboxami . Tak naprawdę nie musisz używać lampy błyskowej wokół noworodka (choć generalnie nie jest to szkodliwe, może być niepokojące nawet wtedy, gdy śpi). Dzięki podświetleniom na panelu LED można odpowiednio dostosować poziom światła i dostosować temperaturę barwową, aby zdjęcie wyglądało na cieplejsze lub chłodniejsze.