Rodzaje kamer cyfrowych, które musisz znać

Rodzaje kamer cyfrowych, które musisz znać

Interesujesz się filmem i stale zagłębiasz swoją wiedzę? A może chcesz rozpocząć swoją przygodę z filmem i szukasz odpowiedniego sprzętu? Nasz portal umożliwia Ci zgłębianie wiedzy z tej dziedziny. Nasi redaktorzy przygotowują nowinki, ciekawostki i poradniki, dotyczące zarówno filmu, jak i fotografii. W dzisiejszym artykule skupiamy się na rodzajach kamer cyfrowych, pokazujemy różnice, cechy na które warto zwrócić uwagę i parametry, które wziąć pod uwagę wybierając idealny sprzęt. Jesteście zainteresowani? Koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu!

Czym jest kamera cyfrowa?

Kamera cyfrowa (ang. Digital Video Camcorder) to urządzenie rejestrujące obraz oraz dźwięk. Zapisuje sygnał audiowizualny w postaci cyfrowej. Obecnie mamy do wyboru wiele kamer cyfrowych, które możemy dopasować do rodzaju filmu, naszych zdolności i potrzeb, a także budżetu, jakim dysponujemy. Czy kamera to kosztowny sprzęt? Są kamery cyfrowe, za które zapłacimy kilkadziesiąt tysięcy, ale też modele o przystępnych cenach. Czy smartfon może zastąpić kamerę cyfrową? Wydawać by się mogło, że smartfony wyprą kamery cyfrowe, jednak wcale tak nie jest, a rynek wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Rodzaje kamer cyfrowych, które musisz znać!

Kamery cyfrowe możemy podzielić na profesjonalne (takie, których używamy do rejestracji z eventów, czy kręcenia filmów), półprofesjonalne i amatorskie (konsumenckie) to małe kamery na użytek własny, kamery sportowe (np. popularna kamera GoPro) oraz kamery 360 stopni (mało znana, ale chętnie wybierana przez osoby kręcące filmy na potrzeby mediów społecznościowych). Kamery te różnią się od siebie przeznaczeniem, rozmiarem i funkcjami. Jeżeli szukasz uniwersalnego rozwiązania, warto zastanowić się nad kamerą sportową.

Dlaczego warto kupić kamerę sportową GoPro?

Widząc kamerę sportową, od razu ją dyskryminujesz? W końcu nazwa sama wskazuje, że jest to sprzęt dla osób aktywnych fizycznie lub dla takich, którzy lubią kręcić sporty ekstremalne. Choć faktycznie powstała z myślą o sportowcach, swojej zastosowanie ma o wiele szersze. To uwielbiany model kamer również przez podróżników. GoPro (zwłaszcza w najnowszej odsłonie) robi wysokiej jakości filmy oraz zdjęcia, a ponadto jest niewielkich rozmiarów. Posiada wygodny sposób mocowania, dzięki czemu możemy umieścić ją na kasku, szybie samochodu, czy przyczepić do deski surfingowej. Posiada wodoszczelną obudowę i jak na kamerę jest naprawdę odporna na uszkodzenia mechaniczne.