Prezent dla córki na 18-stkę: co warto wybrać?

Prezent dla córki na 18-stkę: co warto wybrać?

Wasza córka lada dzień skończy 18 lat? To zatem doskonała okazja, aby podarować jej wyjątkowy upominek, który będzie wręcz spełnieniem jej marzeń! W co warto zainwestować, aby spełnić oczekiwania córki wkraczającej w dorosłość? W naszym dzisiejszym artykule przedstawimy ci kilka ciekawych propozycji!

Pierwszy samochód

Niezwykle popularnym prezentem 18-stkowym stał się w ostatnim czasie pierwszy własny samochód. Osoby wchodzące w dorosłość mają już najczęściej prawo jazdy lub są w przededniu otrzymania dokumentu. Faktem jest, że zakup nowego samochodu to dla rodziców nie lada wydatek, który może przekroczyć ich możliwości finansowe. Z tego powodu warto pomyśleć o przekazaniu córkę waszego starego auta bądź zorganizowanie w całej rodzinie specjalnej zbiórki, która pozwoli zebrać środki na zakup samochodu. Nie musi być to w końcu auto prosto z salonu. Na początek solenizantka z całą pewnością ucieszy się chociażby z używanego fiata czy mniej ekstrawaganckiego modelu!

Profesjonalny sprzęt RTV

Naszą kolejną propozycją prezentową jest przedmiot, który wpisuje się bezpośredni w zainteresowania i pasji waszej córki. Doskonałym pomysłem jest np. zakup profesjonalnego sprzętu AGD, który pozwoli jej jeszcze lepiej realizować swoje ambicje czy pasje. Jeśli np. solenizantka jest miłośniczką amatorskiej fotografii, z pewnością ucieszy ją aparat fotograficzny z prawdziwego zdarzenia. Innym (równie dobrym) pomysłem będzie np. inwestycja w nowy telefon, laptop czy tablet. Z kolei jeśli wasza pociecha pasjonuje się sportem, może warto podarować jej innowacyjny i profesjonalny smartwatch z treningowymi funkcjonalnościami, który pozwoli jej mierzyć efekty sportowych zmagań i weryfikować postępy?

Koperta na spełnienie marzenia

Ostatnią propozycją na naszej dzisiejszej liście jest rozwiązanie, które jednocześnie uznawane jest za najprostsze i najbardziej oczywiste. Mamy tu na myśli wręczenie młodej-dorosłej koperty z określoną sumą pieniędzy, która pomoże jej spełnić jedno z największych marzeń. Pomysł ten jest o tyle dobry, że wasza córka będzie mogła w pełni samodzielnie zagospodarować środki i przeznaczyć je na coś, czego akurat najbardziej pragnie. Być może już na początku swojej dorosłej drogi wykaże się dojrzałą postawą i postanowi odłożyć lub zainwestować otrzymane pieniądze? Sprawdźcie to! Dodatkowo możecie zarekomendować podobne rozwiązanie pozostałym członkom waszej rodziny, dzięki czemu solenizantka zbierze jeszcze większą sumę, która przybliży ją do realizacji bardziej ambitnych celów czy planów!