Po drugiej stronie Kanału La Manche

Po drugiej stronie Kanału La Manche

Wielka Brytania jeszcze kiedyś była największym imperium na całym świecie. Oczywiście w dzisiejszych czasach kolonializm to pojęcie zdecydowanie incydentalne, jednak cały czas angielskie wpływy można dostrzec na każdym kroku. Doskonałym przykładem jest przejście się ulicami największego miasta na Wyspach. Londyn dzięki historycznym spowinowaceniom stał się stolicą europejskiej, a nawet światowej gospodarki. Kosmopolityczne społeczeństwo to jeden z wielu argumentów za odwiedzeniem i poczuciem tego miasta na własnej skórze.

Wieloletnia tradycja

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii bardzo często są oskarżani o nadmierne skupienie się na tradycji. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie ona ukształtowała dzisiejszą kulturę oraz charakter doskonale znany wszystkim tym, którzy na co dzień obcują z osobami z Londynu, Liverpoolu czy Manchesteru. Stolica Anglii bez cienia wątpliwości jest przepełniona zabytkami, z których jej mieszkańcy czują prawdziwą dumę. Nieco dłuższy spacer Tamizą pozwoli nam na stworzenie jedynej w swoim rodzaju wyprawy. Na pierwszy ogień warto przejść się okolicami Tower Bridge oraz znajdującego się tuż obok więzienia. Następnie możemy podziwiać dwa inne mosty – London oraz Millenium. Wreszcie dojdziemy do Big Bena, Westminster Abbey, a stamtąd już tylko chwila do Buckingham Palace. Gorąca polecamy zabrać ze sobą APARATY FOTOGRAFICZNE, aby mieć doskonałą pamiątkę na przyszłość.

Sportowe emocje

Weekend w Londynie nie oznacza tylko i wyłącznie najazdu turystów z całego świata. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to stolica futbolu. W samej najwyższej klasie rozgrywkowej możemy natknąć się na siedem drużyn z największego miasta w Anglii, nie wspominając o wielu grających na drugim lub trzecim poziomie rozgrywkowym. Piłka nożna jest traktowana jak religia także na poziomie amatorskim – wzrost jej popularności widać przede wszystkim na boiskach najniższych poziomów rozgrywkowych, cechujących się folklorem oraz dość niezwykłym anturażem.

Jak tam się dostać?

Istnieje sporo sposobów, aby dostać się do Londynu. Jeżeli gustujemy w podróżach po kilku miastach europejskich, ciekawym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pociągu z Paryża, wiodącego pod kanałem La Manche. Bezpośrednio z Polski dotrzemy z wielu miast na różne lotniska. Pamiętajmy jednak, że do lotnisk Gatwick oraz Stansted trzeba dojechać dodatkowo za pomocą kolei regionalnej. Jest to bardzo istotne w momencie planowania podróży.