Nie tylko Londyn – co warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii?

Nie tylko Londyn – co warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii?

Trudno nie docenić tego, jak wielkim historycznie państwem jest Wielka Brytania. Jej wpływ kulturowy można dostrzec na całym świecie, nawet w przypadku wykorzystywania języka angielskiego na całym świecie. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej mamy do czynienia z podróżowaniem na drugą stronę Kanału La Manche, nie tylko do stolicy nad Tamizę.

Południowe wybrzeże dla koneserów

Dlaczego Wielką Brytanię nazywa się często Albionem? Historia wzięła się z pierwszych wypraw europejskich kupców i odkrywców, którzy na samym początku zobaczyli białe klify. Słowa "alba" oznacza biel – właśnie z tego powodu tak nazwano komunijną szatę. Wybrzeże Kanału La Manche, poza małą częścią Kornwalii, nie obfituje w piaszczyste plaże i miejsca do spędzenia spokojnego dnia w formie pikniku. Dla miłośników wysokości oraz niesamowitych widoków, warto odwiedzić tę część Anglii właśnie po to, aby móc zobaczyć klify. Powinniście być również wyposażeni w aparaty fotograficzne, które pozwolą nam uwiecznić te niesamowite formacji skalne, niespotykane w wielu miejscach na świecie.

Miasta poza Londynem

Zdecydowana większość Wielkiej Brytanii to przede wszystkim miasta powstałe i rozwinięte w trakcie rewolucji przemysłowej. Z tego powodu nie wszyscy chętnie patrzą na Birmingham czy Manchester, chociaż z pewnością mają one swój urok. Jeżeli jednak chcemy naprawdę poczuć brytyjskiego ducha, polecamy zerknąć do mniejszych miejscowości. Są one nieco ukryte, nie dojedziemy do nich bezpośrednio autostradą. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na mieszkańców, ale i architekturę. Gotyckie zabudowania z cegły cały czas mają w sobie niezwykły, średniowieczny klimat. Jeżeli dodamy do tego nieco ciemniejsze, ciut bardziej żyjące własnym życiem ogrody brytyjskie, otrzymamy niepowtarzalną kombinację architektury, którą warto przeżyć na własnej skórze.

Emocje na boisku i poza nim

Jedno Mistrzostwo Świata, brak Mistrzostwa Europy. Znajdziemy wiele reprezentacji o lepszych rezultatach, jednak to na Wyspach Brytyjskich futbol generuje największe emocje. Właśnie dzięki zaangażowaniu i pasji fanów możemy teraz powiedzieć, że Premier League stała się produktem globalnym, mającym fanów na całym świecie. Warto wybrać się nawet na mecz mniej popularnych drużyn, aby móc na własne oczy zobaczyć niesamowite emocje na twarzach Anglików na trybunach.