Kilka wskazówek do fotografii buduarowej

Kilka wskazówek do fotografii buduarowej

Sprawienie, by kobieta wyglądała ponętnie i silnie jest niezbędna, w fotografii buduarowej obnażają (prawie) wszystko. Skorzystaj z naszych wskazówek i twórz najlepsze fotografie.

Czym jest fotografia buduarowa?

Słowo buduar pochodzi z języka francuskiego. Buduar był zazwyczaj miejscem, w którym kobieta mogła mieć czas dla siebie – nie oznacza to tylko sypialni. Tradycyjnie ten obszar, w zależności od budżetu, był albo całym pokojem, albo tylko obszarem oddzielonym przegrodą. Fotografia buduarowa często ma zabawny, prowokacyjny wygląd, z nagością, która jest raczej implikowana niż pokazana. Fotografia glamour wydaje się być bardziej wyraźna. Celem buduaru jest przedstawienie tematu w zmysłowy, intymny sposób. Tworzenie pochlebnych zdjęć wymaga od fotografa artystycznej troski o ciało, ubranie i osobowość fotografowanej osoby.

Jak stworzyć domowe studio buduarowe

Jeśli chcesz robić zdjęcia w stylu buduarowym, musisz zacząć od zbudowania odpowiedniego miejsca do robienia zdjęć. Możesz poszukać profesjonalnych studiów do wynajęcia, które oferują sceny buduarowe w Twojej okolicy lub, za stosunkowo niedrogą inwestycję, możesz stworzyć własne w domu. Może to być bardziej wskazane, jeśli przewidujesz, że w przyszłości wykonasz więcej sesji buduarowych. Pierwszym krokiem jest zbadanie pobliskich studiów fotograficznych. Oczywiście nie trzeba było fizycznie odwiedzać tych miejsc. Wystarczyło proste wyszukiwanie w Internecie. Kiedy się rozejrzałem, pobliskie studio fotograficzne miało zdjęcia swoich obiektów. Zobaczenie ich konfiguracji pozwoliło mi wymyślić, jak rozmieścić sprzęt w domu. Pamiętaj, że nabycie drogiego sprzętu, który widzisz w profesjonalnych studiach, zajęłoby lata. Więc na razie nie bój się zaczynać od rzeczy podstawowych. Dobre aparty takie jak bezlusterkowce Canon, w zupełności wystarczą. Zanotuj listę typowego wyposażenia i buduarowych rekwizytów, które widzisz w przykładowych studiach.

Jak oświetlić studio do fotografii buduarowej?

Dobre oświetlenie może zrobić lub zepsuć buduarową sesję zdjęciową, zwłaszcza jeśli nie chcesz martwić się skomplikowaną konfiguracją oświetlenia. Aby wszystko było proste i pochlebne, poszukaj w wybranym pomieszczeniu miejsca z dużą ilością naturalnego światła. Jeśli nie ma jeszcze żadnych pokryć, kup firanki, zasłony w jasnych kolorach lub rolety, aby rozproszyć wpadające światło. Wyłącz inne ciągłe światła w pomieszczeniu. Nie chcesz, aby na balans kolorów miały wpływ lampy i lampy sufitowe. Jasne, naturalnie oświetlone pomieszczenie lub studio z naturalnym światłem to idealne miejsce do robienia buduarowych fotografii.

Najlepsze ustawienia aparatu dla buduaru

Nie musisz długo zastanawiać się, który aparat jest najlepszy do fotografii buduarowej. Prawie każda cyfrowa lustrzanka jest dobrym wyborem do fotografii buduarowej. W zależności od obiektywu większość z nich jest lekka, łatwa w użyciu i może wyświetlać wiele klatek na minutę. Biorąc pod uwagę, że jakość obrazu jest bardziej uzależniona od szkła w obiektywie, jeśli masz większy budżet, rozważ inwestycję w obiektywy średniej klasy, a mniej w korpus aparatu. Decyzja przyniesie dywidendę na zdjęciach.