Kariera Roberta Lewandowskiego krok po kroku

Kariera Roberta Lewandowskiego krok po kroku

Najlepszy polski piłkarz w historii. Jeden z najlepszych napastników na świecie. Posiadacz niezliczonej liczby rekordów strzeleckich w kilku krajach. Robert Lewandowski jest bez wątpienia legendą polskiej piłki i pierwszym piłkarzem, który przebił się do świadomości globalnej. Prześledźmy krok po kroku jego karierę, która nie zawsze byłą usłana różami.

Stan obecny

Aktualnie Lewandowski gra w FC Barcelonie. Dzięki popularności zdobytej na rywalizacji z madryckim Realem, jest to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów na świecie. Do tego trzeba obowiązkowo dodać aspekt sportowy, który nawet pomimo problemów finansowych jest na absolutnie topowym poziomie. Nie bez znaczenia dla pomału kończącego karierę piłkarza miało również samo miejsce do życia. Katalonia w wielu rankingach znajduje się na samym szczycie wśród turystycznych przewodników, na co mają wpływ zabytki, klimat oraz doskonała społeczność otwarta na przyjezdnych z całego świata. Warto wziąć ze sobą aparaty takie jak bezlusterkowce Canon, które świetnie sprawdzają się właśnie do fotografii miejskiej.

Organizacja i porządek

Zanim jednak Lewandowski trafił na Półwysep Iberyjski, zdecydowaną większość swojej kariery spędził u naszych zachodnich sąsiadów. Po kilku sezonach w Dortmundzie, przeniósł się do najbardziej utytułowanego klubu w Niemczech. Bayern Monachium od kilkunastu lat nieprzerwanie panuje na tronie ligi niemieckiej, a dodatkowo udało się do prywatnej gabloty Lewandowskiego dorzucić jeszcze zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Z pewnością to właśnie nad Renem polski piłkarz nauczyć się pracowitości na absolutnie najwyższym poziomie oraz zaangażowania w wiele różnych aspektów rzemiosła piłkarskiego. Pobyt w Niemczech nie zawsze był usłany różami, jednak bez tego polski napastnik z całą pewnością nie byłby tam, gdzie jest obecnie.

Pierwsze kroki

W Legii Warszawa uważano, że jest za słaby i bez żalu oddano go do grającego wówczas na niższym szczeblu rozgrywkowym Zniczu Pruszków. Warto zauważyć, że 19-letni wówczas Lewandowski został królem strzelców, czym zaskarbił sobie uznanie Lecha Poznań. Jak można podsumować dwa lata spędzone w stolicy Wielkopolski? Doskonałe. Zwycięstwo w lidze i pucharze oraz statuetka dla najlepszego strzelca ligi pozwoliły mu na transfer do ligi niemieckiej.