Kamera, którą pokochasz

Kamera, którą pokochasz

Pasjonujesz się kręceniem filmów i to w tym kierunku pragniesz się rozwijać? Bez wątpienia bycie filmowcem to świetny zawód, możesz wykazać się kreatywnością, dużo podróżować i zarabiać naprawdę duże pieniądze. Ponadto pracujesz w środowisku artystycznym i cały czas na swojej drodze spotykasz interesujące osoby. To zawód dla osób, które nie lubią nudy, ale także piękne hobby, za sprawą, którego można nieco uciec od codzienności. Jaką kamerę wybrać na dobry start? Jak dopasować ją do budżetu i umiejętności? Podpowiadamy!

Jakie rodzaje kamer cyfrowych możemy wyróżnić?

Technologia ciągle idzie do przodu, dlatego na rynku dostępne są różne kamery cyfrowe, z jednej strony jest to dobra informacja, a z drugiej możemy mieć problem z wyborem odpowiedniego modelu. Do najpopularniejszych rodzajów należą: kamera sportowa (np. GoPro), profesjonalne kamery cyfrowe do kręcenia relacji z podróży, różnego rodzaju wydarzeń i koncertów oraz kamery 360 stopni. Sama kamera nie wystarczy, by stworzyć profesjonalne nagranie, wraz z urządzeniem, często musimy kupić akcesoria i gadżety, które ułatwią nam pracę, czy poprawią jakość filmów. Warto to wziąć pod uwagę, gdy planujemy budżet, który chcemy przeznaczyć na sprzęt do filmowania.

Dla kogo przeznaczona jest kamera sportowa GoPro?

Kamera sportowa GoPro to klasyk wśród kamer cyfrowych, choć powstała z myślą o miłośnikach sportów to swoją popularność zdobywa wśród wielu osób, niekoniecznie związanych z jakimkolwiek sportem. Oczywiście jest to najlepszy model, by nagrać nasze wyczyny na desce snowboardowej, stworzyć relację z górskiej wspinaczki, czy nagrać trasę rowerową. Jednak za sprawą swoich niewielkich rozmiarów i wodoszczelnej obudowie, idealnie nadaje się do podróżniczych wyjazdów, nagrywania pod wodą, czy np. rejestracji przebytej trasy samochodem. Takie nagranie może posłużyć nam za dowód w razie wypadku. Kamera GoPro ze względu na wysoką jakość filmów i zdjęć świetnie sprawdzi się w rękach profesjonalistów, ale też amatorów, ponieważ jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze.

Jaką kamerę cyfrową wybrać?

Kamery cyfrowe to spory wydatek, dlatego warto dokładnie zastanowić się, w jakich sytuacjach chcemy ich używać. Kamera sportowa GoPro to idealna propozycja dla sportowców i podróżników, ale nie stworzy perfekcyjnego nagrania z wydarzeń, czy koncertów, do tego będziemy musieli wybrać inny rodzaj kamery, który np. umieścimy na statywie.

Spodobał Ci się artykuł? Po więcej zapraszamy na nasz portal!