Kamera – jaka dla profesjonalisty, a jaka dla amatora?

Kamera – jaka dla profesjonalisty, a jaka dla amatora?

Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z filmowaniem, możesz mieć problem z wybraniem odpowiedniego sprzętu. Jednak nie tylko amatorzy stoją przed trudnymi wyborami. Kamera to spora inwestycja, a sprzęt ma nam służyć przed długie lata. Jaka kamera spełni oczekiwania profesjonalnego filmowca, a jaka idealnie sprawdzi się w rękach osoby, która dopiero rozpoczyna przygodę z filmowaniem? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!

Kamera cyfrowa dla początkującego filmowca

Amatorskie kamery cyfrowe to proste w obsłudze urządzenia, które sprawdzą się w rękach każdego amatora. Są przestępne cenowo i świetnie nadadzą się na prezent dla dziecka. Dzięki temu możemy pobudzić wyobraźnie naszego malucha oraz zaszczepić w nim nowe hobby. Amatorki sprzęt jest prosty i intuicyjny w obsłudze, a mimo to możemy liczyć na naprawdę wysoką jakość nagrań. Zazwyczaj posiadają niewielkie rozmiary i są łatwe w trzymaniu, dlatego też świetnie nadają się na wakacje oraz różnego rodzaju uroczystości. Z łatwością schowamy je do torby czy do plecaka. Wiele modeli posiada opcję nagrywania w Full HD. Warto wybrać model z wbudowanym zoomem optycznym (zoom cyfrowy może powodować gorszą jakość obrazu).

Kamera cyfrowa dla profesjonalisty – czym się kierować przy jej wyborze?

Kamera cyfrowa dla profesjonalnego filmowca powinna posiadać inne, bardziej zaawansowane parametry. Ważne jest, by zwrócić uwagę na rodzaj obiektywu, jasność ekranu czy rozdzielczość. Oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę to w jakich warunkach będziemy nagrywać filmy. Czy jest to kamera, która ma nam służyć do reportaży podróżniczych, czy może będziemy kręcić wydarzenia takie jak śluby i wesela, a może będą to relacje z koncertów? Wszystko to powinno wpłynąć na naszą ostateczną decyzję.

Kamera GoPro – dla miłośników sportów ekstremalnych i podróżników

Gdy chcemy nagrać profesjonalny film z naszych wyczynów ekstremalnych najlepiej zakupić jest kamerę sportową np. GoPro. Dzięki wodoodpornej obudowie możemy kręcić nasze wyczyny na desce surfingowej lub umiejętności pływackie, jednocześnie wiedząc, że nasz sprzęt jest w pełni bezpieczny. Kamera sportowa idealnie nadaje się na wyprawę w góry. Możemy ulokować ją na kasku, nagrywając przemierzoną trasę na rowerze lub na motorze. Idealnie sprawdzi się też przyczepiona do szyby samochodu, dzięki temu możemy uniknąć nieprzyjemności na drodze. Kamera GoPro to nie tylko gwarancja pięknych filmów, ale i wysokiej jakości zdjęć.