Kamera cyfrowa na dobry początek

Kamera cyfrowa na dobry początek

Marzy Ci się kariera filmowca? Chcesz kręcić reportaże podróżnicze, a może filmy weselne? Do tego niezbędny jest odpowiedni sprzęt, dzięki któremu stworzysz wysokiej jakości nagrania. Jednak decyzja ta, wcale nie jest taka prosta. Zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy przygodę, a nasza wiedza jest dość ograniczona, a umiejętności średnie, musimy dokładnie zastanowić się, który sprzęt sprawdzi się w rękach początkującego filmowca.

Pierwsza kamera cyfrowa – jaka powinna być?

Jeżeli dopiero rozglądasz się za pierwszym sprzętem lub szukasz pomysłu na oryginalny prezent, warto pod lupę wziąć amatorskie kamery cyfrowe. To sprzęt nie tylko stosunkowo tani i prosty w obsłudze, ale też jest gwarancją wysokiej jakości filmów w full hd, a to na początek powinno wystarczyć. Przeciętny użytkownik, który kręci filmy na własne potrzeby, z reguły jest zadowolony z takiego wyboru. Dopiero w momencie, gdy pozna pierwsze techniki filmowania, zastanawia się nad bardziej zaawansowanym wyborem. Kamera powinna być wyposażona w zoom (lepszym wyborem jest optyczny niż cyfrowy), dzięki temu będziemy mogli swobodnie przybliżać i oddalać filmowane obiekty.

Kamera sportowa nie tylko dla sportowców

Chociaż kamera GoPro to typowy rodzaj sprzętu przeznaczony głównie dla sportowców, sprawdzi się również w wielu innych sytuacjach. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom to świetny wybór podczas podróżowania, a zwłaszcza górskich wędrówek. Możemy umieścić ją na kasku i nagrywać wspinaczkę, ale równie wygodnie trzyma się ją w rękach. Dzięki wodoszczelnej obudowie, możemy zabrać ją na wakacje i nagrywać podwodny świat. Dzięki niej możemy kręcić ciekawe i kreatywne filmy, a do tego robić wysokiej jakości zdjęcia. Dlaczego Go Pro sprawdzi się w rękach amatora? To sprzęt, który jest na tyle prosty w obsłudze, że każdy przeciętny użytkownik, bez problemu sobie z nim poradzi.

Kamera cyfrowa – czym kierować się przy jej wyborze?

Kamera cyfrowa stanowi inwestycję na długie lata, dlatego jej zakup powinien być dokładnie przemyślany. Wraz z kamerą musimy dokupić liczne gadżety i akcesoria, które ułatwią filmowanie oraz transportowanie sprzętu, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Kamera cyfrowa musi być dopasowana do naszych umiejętności, rodzaju filmów, które chcemy kręcić, no i oczywiście budżetu, jakim dysponujemy. Jeżeli nie wiecie, na którą z kamer się zdecydować, najlepiej o pomoc poprosić kogoś z większym doświadczeniem.