Jaką kamerę wybrać na wyjazd w góry?

Jaką kamerę wybrać na wyjazd w góry?

Jesteś miłośnikiem spotów zimowych, a może kochasz fotografować krajobrazy? Zima to idealny moment, by trochę oderwać się od codzienności i ruszyć w góry, najlepiej z aparatem w rękach. To idealny moment, także by zacząć swoją przygodę z filmem lub fotografią. Wdzięczne krajobrazy, idealnie prezentują się w kadrach. Jaki sprzęt wybrać będąc amatorem? O czym należy pamiętać fotografując zimą? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Kamera dla początkującego filmowca

Tegoroczna zima to bajka i jedno jest pewne, spędzamy ją w górach. Taka pogoda nie zdarza się często, więc warto korzystać z niej, jak najczęściej. Gdy jesteśmy miłośnikami szusowania po trasach narciarskich, na pewno do domu chcemy wrócić z pamiątką w postaci nagrań naszych wyczynów. Na tą okoliczność warto wybrać kamery cyfrowe, dzięki którym stworzymy relację z wyjazdu. Jaki model sprawdzi się najlepiej? Bez dwóch zdań najlepszym sprzętem jest sportowa kamera GoPro, która została stworzona właśnie w celu robienia różnego rodzaju relacji, podczas uprawiania sportów, nie tylko zimowych. Takie urządzenie jest niewielkich rozmiarów, możemy przymocować je do kasku lub do deski snowboardowej. Wyposażone jest w wodoszczelną obudowę, więc niestraszne jej opady śniegu i deszczu. Kamera choć z nazwy sportowa, to robi również świetne zdjęcia, krajobrazów, idealna na wakacje, ferie i inne wypady.

Aparat dla amatora

Gdy wybieramy się w góry, powinniśmy porzucić robienie zdjęć zwykłym smartfonem. Warto zainwestować chociaż w prosty, amatorki aparat cyfrowy. Urządzenia są wprost stworzone do tego typu wyjazdów. Posiadają nieskomplikowaną technologię, a podczas przyciskania migawki, parametry dobierają się samodzielnie, więc my możemy skupić na kadrowaniu. Taki sprzęt przyciąga nie tylko prostą i wygodną obsługą, ale i atrakcyjną ceną. Aparaty dostępne są już za kilkaset złotych.

O czym należy pamiętać fotografując zimą?

Zima to bardzo wymagająca pora roku, która nie za bardzo lubi się z elektroniką. Czasami przez głupotę możemy popsuć nasz drogocenny sprzęt, więc lepiej uważajmy. Pamiętajmy, że akumulatory zimą działają o wiele krócej niż wiosną czy latem, dlatego zawsze warto mieć ze sobą zapasowy zestaw. Ważne jest również, by posiadać wodoodporną torbę lub plecak na aparat i akcesoria, prędzej czy później zderzymy się z wilgocią, więc w tej kwestii należy bardzo uważać, by nie zamoczyć sprzętu.

Spodobał Ci się artykuł? Zajrzyj na nasz portal, gdzie czeka Cię masa ciekawostek i inspiracji!