Jak znaleźć dobrego fotografa na wesele?

Jak znaleźć dobrego fotografa na wesele?

Znalezienie odpowiedniego i doświadczonego fotografa weselnego to jedna z najważniejszych rzeczy, która czeka Parę Młodą organizującą swoje wesele. Czym kierować się podczas wyboru i na jakie aspekty zdecydowanie warto zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań? Sprawdźcie nasz artykuł i ułatwcie sobie to zadanie!

Poproście o rekomendację

Pierwszą rzeczą, na którą powinniście zwrócić uwagę podczas poszukiwania fotografa ślubnego, jest oczywiście jego opinia wśród dotychczasowych klientów. Sprawdzić możecie je przede wszystkim w sieci: na dedykowanych forach internetowych czy specjalnych grupach w mediach społecznościowych. Możecie również podpytać o opinię znajomych, którzy mają już za sobą zorganizowanie własnego wesela. Może będą w stanie polecić wam sprawdzonego i doświadczonego fachowca? Takie rozwiązanie to zdecydowanie najlepsza opcja! Jeśli jednak otrzymaliście ofertę od fotografa, którego nikt z waszych najbliższych nie zna, koniecznie przeprowadźcie research na temat jego umiejętności i podejścia do pracy!

Zawsze sprawdzajcie portfolio!

Nawet jeśli dany fotograf może pochwalić się doskonałymi opiniami wśród dotychczasowych klientów, kolejną rzeczą, którą bezwzględnie musicie zrobić, jest dokładne zapoznanie się z jego portfolio. Może bowiem okazać się, że jego styl nie do końca odpowiada waszym oczekiwaniom i preferencjom co do zdjęć i ich stylistyki. Każdy fotograf ma bowiem swój unikalny styl pracy, dlatego warto wcześniej upewnić się, że właśnie zdjęć w takim klimacie oczekujecie. Portfolio fotografa powinno znajdować się przede wszystkim na jego stronie internetowej lub w nadesłanej ofercie. Jeśli z jakichś powodów usługodawca nie udostępnił wam swoich prac, powinna wam się zapalić czerwona lampka! Każdy profesjonalny i doświadczony fotograf dobrze wie, że portfolio jest podstawą dla Pary Młodej, ponieważ na tej podstawie może ona realnie ocenić jego umięjętności.

Zapytajcie o posiadany sprzęt

Ostatnią kwestią, na którą chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę, jest sprzęt, którym dysponuje fotograf. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru poproście kandydatów, aby przesłali wam informacje na temat używanych przed siebie aparatów czy pozostałych urządzeń. Dzięki temu będziecie w stanie w łatwy sposób ocenić, z kim macie do czynienia. Jeśli cały sprzęt fotografa to tani aparat z jednym obiektywem oraz proste ​​kamery cyfrowe, lepiej poszukajcie innego kandydata. Dobry fachowiec nie boi się inwestycji w sprzęt, dzięk któremu jest w stanie dostarczać najlepsze efekty swojej pracy!