Jak robić dobrej jakości akty?

Jak robić dobrej jakości akty?

Nagość w fotografii nie zawsze jest pornografią. Prawidłowo i z szacunkiem wykonana fotografia nago dodaje mocy, upiększa i stanowi celebrację ludzkiego ciała. Sprawdź jak to robić dobrze!

Czym jest fotografia nagości?

Fotografia aktu, którą można nazwać również jako akty artystyczne lub pejzaże z ciałem, to sztuka uchwycenia nagich form ludzkiego ciała. To nie jest tylko sztuka dla kobiet. Jest wiele modeli nagich mężczyzn, a także wiele niesamowitych fotografek fotografujących akty. To staroświeckie wyobrażenie starych mężczyzn fotografujących młode nagie kobiety naprawdę zmieniło się na przestrzeni lat. Fotografia aktu (a także buduar i glamour, które są różnymi obszarami) stały się rosnącą częścią branży. Fotografia aktu skupia się w mniejszym stopniu na idei ekspresji i osobowości modela, ale bardziej na jego formie, konstrukcji i kształcie jako człowieka. Powiedziawszy to, nadal są osobą i dlatego muszą być traktowani w ten sposób – do czego przejdziemy później.

Jak zaplanować sesję zdjęciową nago?

Zanim jeszcze włączysz aparaty fotograficzne i zaczniesz robić zdjęcia, dobrą sesję nagości zaczyna się od kartki papieru (lub komputera). Powinieneś jasno zaplanować, co chcesz osiągnąć w swojej sesji zdjęciowej – dlatego już podaliśmy kilka przykładów, aby Twój umysł się zastanowił. Zbierz różne obrazy, które znajdziesz w Internecie (doskonałym miejscem na początek jest Pinterest) i stwórz moodboard ujęć, które chcesz odtworzyć. To nie jest oszustwo, próbując odtworzyć zdjęcie, kiedy zaczynasz fotografować nagość – wszyscy musimy skądś czerpać inspirację.

Wybór lokalizacji

Wybór miejsca na sesję zdjęciową nago jest bardzo ważny. Nie tylko musi wyglądać dobrze, ale musisz nadać odpowiedni ton swojemu modelowi. Poproszenie modelki o zrobienie nagiej sesji zdjęciowej w Twojej sypialni (kiedy nigdy Cię nie spotkała) może wydawać się niewygodne. Zamiast tego zainwestuj trochę i zatrudnij studio na kilka godzin, aby cała sesja wyglądała bardziej profesjonalnie. Ponadto daje więcej miejsca na kąty, oświetlenie i potencjalnie nowe przestrzenie, których nie brałeś pod uwagę. Studio fotograficzne nie będzie zaskoczone akceptacją nagich sesji zdjęciowych, więc nie czuj się niezręcznie, pytając. Niektórzy fotografowie wynajmują pokoje hotelowe, aby robić nagie sesje zdjęciowe, ale biorąc pod uwagę, że będziesz używać go tylko przez kilka godzin, aby zapłacić za nocleg, może wydawać się wygórowany, jeśli masz ograniczony budżet.

Idealny aparat do fotografowania nagich fotografii

Po uporządkowaniu planu nadszedł czas na uporządkowanie sprzętu fotograficznego. Każda lustrzanka cyfrowa lub lustrzanka bezlusterkowa posiada wystarczającą ilość typowych funkcji, których będziesz potrzebować, aby wykonać ten samouczek dotyczący fotografii nagiej. Nie potrzebujesz aparatu o wysokiej rozdzielczości (chyba że zamierzasz drukować zdjęcia w dużych rozmiarach). Potrzebny będzie jasny obiektyw – z najszerszą przysłoną w okolicach F/1,4 – F/1,8. Powodem szybkiego obiektywu jest uzyskanie płytkiej głębi ostrości na małej przestrzeni. Fotografia aktu polega na uwydatnieniu tekstury skóry i wygładzeniu ciała i ponętnym – płytka głębia ostrości pomoże rozmyć skórę w partiach i w tle.