Jak nagrywać lepsze filmy kamerą GoPro

Jak nagrywać lepsze filmy kamerą GoPro

Jak nagrywać lepsze filmy kamerą GoPro

GoPro to idealny kamera do rejestrowania wakacyjnych przygód i opowiadania niesamowitych historii. Jest tak wszechstronny, że nawet profesjonalne produkcje i filmowcy używają GoPro do rejestrowania scen akcji w swoich filmach. Mamy kilka wskazówek i trików, które każdy może się nauczyć i zastosować przy tworzeniu swoich filmów.

Zaplanuj swoje najlepsze ujęcie

Planowanie ujęć to pierwszy krok do zwiększenia jakości filmów. Planując swoje ujęcia z pewnym wyprzedzeniem to szansa na opowiedzenie lepszej historii w wysokiej jakości. Zamiast spieszyć się z naciśnięciem przycisku nagrywania, najpierw poświęć trochę czasu na obserwację okolicy własnymi oczami. Zobaczysz nowe możliwości ustawienia kąta lub kombinacje oświetlenia, które można wykorzystać na swoją korzyść i dla lepszej jakości filmu. Podążanie tą drogą stwarza prawdopodobieństwo stworzenia bardzo dobrego filmu. Oto kilka praktycznych wskazówek:

  • historia jest kluczem - upewnij się, że fabuła jest okraszona wstępem, treścią i zakończeniem
  • myśl z wyprzedzeniem o kątach i ruchach kamery
  • nie zapominaj o świetle i wybierz najlepszą porę dnia na filmowanie – godzina przed i po wschodzie i zachodzie słońca jest najciekawsza
  • jeśli tworzysz złożony film, rozważ stworzenie scenariusza
  • jeśli interesuje cię konkretne ujęcie to nie bój się obejrzeć podglądu ujęcia w telefonie lub obejrzeć nagranie, aby upewnić się, że jesteś w pełni zadowolony, zanim przejdziesz do kolejnej części filmu

Skup się na krótkich ujęciach

Czy zastanawiałeś się, kiedyś ile trwa ujęcie u profesjonalistów? To jest góra kilkadziesiąt sekund. Ta prosta wskazówka pomoże Ci nadać twoim filmom większą dynamikę, eliminując niepotrzebne ujęcia. Następnym razem, gdy będziesz kręcić film, nagrywaj nie dłużej niż 10 sekund, a potem zmień kąt Jeśli masz listę ujęć, to będziesz mieć mnóstwo świetnych kątów do wyboru. W przypadku dłuższych scen sfilmuj to samo ujęcie pod dwoma lub trzema różnymi kątami To o wiele bardziej ułatwia późniejsze montowanie. Kamery cyfrowe to bardzo wdzięczne urządzenia. Wybaczają błędy i pozwalaj nagrywać długie godziny materiału do późniejszej obróbki bez straty pieniędzy na taśmę.

Ustabilizuj swoje nagranie

O ile nie jest to faktycznie wykorzystywane jako technika filmowania, nie ma nic bardziej oszałamiającego niż konieczność oglądania całego filmu, który wygląda, jakby został nakręcony podczas trzęsienia ziemi. Dlatego wynaleziono stabilizację obrazu. Ta funkcja faktycznie poprawiła jakość otrzymanego materiału. Dla lepszego efektu koniecznie musisz używać tego trybu lub zaopatrzyć się w gimbal.