Jak fotografować zimą?

Jak fotografować zimą?

Chyba nikt z nas nie spodziewał się tak białej zimy. To raj nie tylko dla narciarzy i snowboardzistów, ale także filmowców i fotografów. Zimowe krajobrazy są bardzo wdzięczne do fotografowania. To również idealny moment, by zacząć swoją przygodę z robieniem zdjęć. Jakim aparatem fotograficznym uwieczniać naturę? Gdzie szukać inspiracji i o czym szczególnie należy pamiętać podczas sesji zimowych? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Odpowiedni aparat na zimowe warunki

Zima choć piękna, bywa też niebezpieczna, nie tylko dla nas, ale i dla naszego sprzętu. Jaki aparat fotograficzny sprawdzi się na zimowe sesje zdjęciowe? Na pewno szukając idealnego modelu, należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych parametrów. Przede wszystkim nie może być do sprzęt duży i ciężki. Dobrze, by mieścił się w kieszeni lub podręcznym plecaku. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę robieniem zdjęć, warto wybrać urządzenie o nieskomplikowanej technologii. Z zaawansowanym aparatem możemy sobie nie poradzić, a tylko się zniechęcić.

Zimowe sesje krajobrazów – co jeszcze warto wiedzieć?

Zima to niebezpieczna pora roku, dlatego podczas zdjęć szczególnie należy dbać o bezpieczeństwo, zarówno swoje, jak i naszego sprzętu. Odpowiednio ciepły i wygodny ubiór to podstawa. Bardzo ważną rolę odgrywają rękawiczki, źle dobrane, będą niekomfortowe i możemy nie poradzić sobie z wciskaniem małych przycisków na aparacie. Tak samo ważna jest ochrona aparatu przed zimnem i wilgocią. Pamiętajmy, by zaopatrzyć się w wodoodporny plecak lub torbę oraz etui. Pamiętajmy, że wychodząc w plener zabrać ze sobą zapasowe baterie, ich żywotność zimą jest o wiele krótsza, niż podczas innych pór roku.

Zimowe krajobrazy uwieczniaj na zdjęciach!

Zimę możemy przeleżeć na kanapie z pilotem w rękach lub spędzić aktywnie. Zimą tak naprawdę wszędzie znajdziemy masę inspiracji na zdjęcia. Uliczki w mieście pokryte śniegiem wyglądają niezwykle romantycznie, biały puch przykrywający drzewa lub ławki w parku, a do tego zamarznięte krople lodu to idealna sceneria na zdjęcia. Wychodząc na sesje pamiętajmy, że dzień jest krótszy i nie mamy tyle czasu na wykonanie zdjęć. Najlepiej jest to robić wtedy, gdy światło jest najbardziej przyjemne i wyróżnia się najlepszym odcieniem, czyli o świcie i przed zachodem słońca. My już pakujemy aparaty, a Wy jesteście gotowi na zimową przygodę z aparatem?