Hiszpania nieco bardziej europejska

Hiszpania nieco bardziej europejska

Na liście wymarzonych destynacji wakacyjnych, wiele osób umieszcza różne miejsca mieszczące się na Półwyspie Iberyjskim. Zaskakująco dużo osób stawia na kierunki północne, jednak przede wszystkim skupia się na Kraju Basków. Ma na to wpływ przede wszystkim duża popularność tego dość specyficznego z polskiej perspektywy narodu. Nie jest to jednak jedyne miejsce przy Zatoce Biskajskiej warte odwiedzenia. Coraz większą popularnością cieszy się Galicja.

Nietypowe miejsce

Hiszpania przede wszystkim kojarzy nam się z bardzo wysoką temperaturą, permanentnym słońcem oraz piaszczystym wybrzeżem. Jeżeli chcemy ją jednak poznać od nieco innej strony, wtedy Galicja będzie znakomitą opcją. Na pierwszym miejscu warto zwrócić uwagę na fakt, że jej nazwa jest nieprzypadkowa. Wzięła się od Galów docierających tutaj już w średniowieczu z Francji, co w porównaniu z północną częścią półwyspu zajętą przez Maurów było bardzo dużą różnicą. Dodatkowo można dostrzec tutaj wiele oznak obecności Celtów, którzy dotarli tutaj z Wysp Brytyjskich. Takie połączenie daje jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Warto mieć ze sobą aparat taki jak Nikon z8, dzięki któremu bez problemu uwiecznimy najpiękniejsze ujęcia.

Portowa potęga

Galicja nie przez przypadek jest także znana z przemytu rozmaitych nielegalnych substancji. Oczywiście w samej Hiszpanii znajdziemy kilka większych portów, jednak są one zlokalizowane przy Morzu Śródziemnym. Ze względu na bardzo pieczołowicie kontrolowaną Cieśninę Gibraltarską trudno wykorzystać te kanały do nielegalnego kontaktu z krajami Ameryki Południowej. Galicja leży tuż nad Oceanem Atlantyckim, co zdecydowanie ułatwia tego typu aktywność. Nie oznacza to oczywiście, że w takich miastach jak Vigo czy La Coruna przemyt nielegalnych produktów jest jedyną formą zarobku. Wręcz przeciwnie – przede wszystkim logistyczne możliwości otwierają szansę na zatrudnienie w branżach eksportujących towary do innych krajów. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się motoryzacja, szczególnie w Vigo.

Jak tam się dostać?

Warto zwrócić uwagę, że z Galicji w zaledwie dwie godziny autobusem dojedziemy do zdecydowanie popularniejszego miejsca mającego specjalne miejsce w sercach turystów. Porto to przepiękne miasto na kilkudniowy pobyt i warto zastanowić się nad połączeniem zwiedzania go z innymi miastami w północno-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego.