Fotografia noworodkowa – najważniejsze informacje na jej temat

Fotografia noworodkowa – najważniejsze informacje na jej temat

Sesja noworodkowa to usługa, na którą z roku na rok decyduje się coraz większa liczba świeżo upieczonych rodziców. Jej efektem są niesamowite zdjęcia – jedna z najlepszych pamiątek, jakie tylko można sobie wyobrazić. Jeśli chcesz na zawsze zatrzymać sobie magiczne wspomnienia z pierwszych dni życia Twojego malucha, rozważ fotografię noworodkową.

Jak wybrać fotografa do sesji noworodkowej?

Wyborem odpowiedniego fotografa do przeprowadzenia sesji noworodkowej warto zająć się jeszcze w okresie ciąży. To właśnie umiejętności osoby, która stanie za aparatem, w największej mierze wpłyną na rezultat i jakość zdjęć. Przed wyborem fotografa zastanów się, jaki styl fotografii odpowiada Wam najbardziej. Wolicie naturalne, delikatne ujęcia, czy też może nieco bardziej kreatywne i zwariowane kompozycje? Zapoznajcie się z portfolio różnych fotografów, aby poznać ich umiejętności i styl. Osoba, która przeprowadza sesję noworodkową, powinna dysponować profesjonalnym aparatem, takim jak na przykład Panasonic LUMIX S5IIX. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie w pracy z noworodkami oraz znajomość technik bezpiecznego fotografowania tak małych dzieci.

Komfort malucha jest najważniejszy

Z uwagi na to, że sesje noworodkowe wymagają dużo delikatności cierpliwości, nie każdy może je wykonywać. Fotograf powinien być bardzo wyczulony na potrzeby malucha, który może być niespokojny z różnych powodów – głodu, potrzeby bliskości czy mokrej pieluchy. Doświadczenie w pracy z dziećmi jest kluczowe, jeśli chodzi o komfort noworodka podczas sesji. Miejsce, w którym będą wykonywane zdjęcia, powinno być bezpieczne i ciepłe. Tempo pracy musi być dostosowane do potrzeb dziecka – jeśli zajdzie taka potrzeba, fotograf powinien być gotowy na przerwę. Najważniejsze, by maluszek czuł się komfortowo, swobodnie i bezpiecznie.

Dlaczego warto zdecydować się na sesję noworodkowa i kiedy ją przeprowadzić?

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że pierwsze chwile życia Twojego dziecka to czas, który mija niebywale szybko i którego nie zatrzymasz. Na szczęście – momenty te możesz zachować na zawsze na pięknych zdjęciach. Z uwagi na to, że noworodki zmieniają się bardzo szybko, sesja najlepiej przeprowadzić się w ciągu pierwszych dziesięciu dni życia dziecka. Maluch większość czasu spędza wtedy na spaniu i jest bardzo wdzięcznym obiektem fotografowania. Jeśli zależy Ci na stworzeniu unikalnej i pięknej sesji noworodkowej, podziel się swoimi preferencjami z wybranym fotografem – na pewno uwzględni je podczas planowania sesji.