Florencja z prawdziwego zdarzenia

Florencja z prawdziwego zdarzenia

Toskania dla wielu osób jest jednym z najlepszych miejsc do życia, nie tylko we Włoszech. Mnóstwo turystów z całego świata wybiera się na wakacje właśnie z tego regionu. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której nie spodoba nam się nie tylko ten region, ale również jego stolica. Florencja cieszy się ogromnym uznaniem z wielu względów.

Architektura jedyna w swoim rodzaju

Różne miejsca mogą reklamować się poprzez wyjątkowe zabytki, czy też niezwykły układ miejski. Prawda jest jednak taka, że żadne z nich nie może konkurować z tym, co ma do zaoferowania właśnie Florencja. Stolica Toskanii bez wątpienia posiada mnóstwo niesamowitych budowli, które do dziś dzień przyciągają miliony podróżujących z całego świata. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że na pierwszym miejscu warto postawić galerię Ufizzi – doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników sztuki. Jeżeli dodamy do tego katedrę Duomo, a także niezwykle popularne w dzisiejszych czasach widoki ze wzgórza Michała Anioła, to otrzymamy idealny sposób na spędzenie dnia we Florencji. Dlatego kamery cyfrowe w dłoń i zapraszamy na spektakularny spacer po mieście!

Łatwa komunikacja z resztą kraju

Już wiele lat temu Włosi zrozumieli, że są dość wyjątkowym miejscem na mapie Europy. Naprawdę duża liczba turystów niezwykle chętnie podróżuje do różnych lokalizacji na Półwyspie Apenińskim. Florencja nie musi być naszą jedyną destynacją. W związku z tym, warto także zastanowić się nad wybraniem pociągu jako środka lokomocji przez następne kilka dni. W końcu Toskania położona jest zaledwie kilkaset kilometrów od innych, absolutnie zjawiskowych destynacji na włoskiej mapie. Przede wszystkim warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu wynająć apartamenty na zaledwie kilka dni. Z tego powodu warto zastanowić się nad wybraniem się na chwilę do Rzymu lub Mediolanu.

Uczta dla podniebienia

Toskania jest jednak znana również z czegoś innego. Mianowicie nie ma innego miejsca na świecie, które byłoby tak doskonale przygotowane pod kątem wina. Czerwone i wytrawne rodzaje cieszą się gigantyczną popularnością w wielu różnych krajach na świecie, także w Polsce. Nie da się jednak ukryć, że najlepiej smakują kieliszki przy łagodnym, toskańskim wietrze i zachodzącym słońcu na horyzoncie.