Filmowanie – pasja dla każdego!

Filmowanie – pasja dla każdego!

Szukasz hobby, dzięki któremu poczujesz sens życia? A może w swoim dziecku od najmłodszych lat pragniesz rozwijać pasje? Bez względu na to w jakim wieku jesteś, nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie swojej przygody z filmem! Jeżeli już raz sięgniesz po kamerę, nigdy nie będziesz chciał przestać, a my Ci to gwarantujemy. Nie ma nic lepszego, niż kreatywne zajęcie, zwłaszcza podczas wakacji! Chcesz poznać temat kręcenia filmów nieco bliżej? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Odpowiednia kamera to podstawa!

W pracy filmowca pasja, kreatywność i odwaga są niezwykle ważne, jednak równie istotny jest sprzęt. Bez odpowiedniej kamery nie nakręcimy filmu, nawet amatorskiego. Wybierając sobie takie hobby, powinniśmy poznać najpopularniejsze kamery cyfrowe. Choć rynek jest spory i oferuje nam naprawdę wiele ciekawych modeli, niektóre z nich, a może i większość, podczas stawiania pierwszych kroków w filmie, jest dla nas bezużyteczna. Jednak to wcale nie oznacza, że nie powinniśmy ich znać, bo im nasza wiedza szersza, tym lepiej.

Rodzaje kamer cyfrowych, które powinieneś znać!

Do wyboru mamy co najmniej kilka rodzajów kamer. Zwłaszcza amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z filmowanie pod uwagę powinni wziąć produkty, które prezentujemy w tym wpisie blogowym. Jeżeli jesteś pasjonatem sportów ekstremalnych, kochasz podróże lub chcesz w swoim dziecku zaszczepić zajawkę do filmowania – kamera sportowa GoPro to produkt stworzony dla Ciebie. Dlaczego właśnie ona? Kochają ją zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Wśród kamer sportowych, nie ma sobie równych. Jest niewielkich rozmiarów, posiada wodoszczelną obudowę, robi wysokiej jakości filmy, ale i zdjęcia. Prosta w obsłudze sprawia, że jest to model naprawdę dla każdego. Możemy przyczepić ją do deski surfingowej, kasku, przymocować do paska, a nawet szyby samochodu, by moc nagrywać przebytą trasę.

Inne kamery cyfrowe warto uwagi!

Kamera sportowa GoPro to na pewno świetny model dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Możemy ją umieścić bagażu podręcznym i schować nawet do kieszeni. Jednak nie jest to jedyna kamera, którą powinniście znać. Ciekawą kamerą, zwłaszcza dla osób, które interesują się kręceniem vlogów lub nagrywają filmy, które umieszczają w mediach społecznościowych, jest kamera 360 stopni – jak sama nazwa wskazuje, obraca się o 360 stopni. To wciąż mało popularny rodzaj kamer, jednak zdobywający coraz większe zaufanie. Kolejnym rodzajem kamer są profesjonalne kamery cyfrowe, którymi możemy kręcić eventy i imprezy okolicznościowe to propozycja dla osób, które z filmem wiążą swoją przyszłość.