Egzotyka z nutką przypraw

Egzotyka z nutką przypraw

Świat kurczy się coraz bardziej każdego dnia. Globalizacja pozwala dotrzeć nam praktycznie w każde miejsce na świecie, bez konieczności poświęcania całego swojego życiowego dorobku. Z tego powodu coraz więcej osób wybiera nieco dalsze kierunki, niż wylot do Egiptu czy Turcji na wakacje all inclusive. Bez wątpienia Tajlandia jest jedną z częściej wybieranych destynacji.

Plaże jak z bajki

Wielokrotnie chcemy uciec w miejsce, którego piękna nawet nie bylibyśmy w stanie sobie przyśnić. Bez wątpienia wybrzeże Tajlandii należy właśnie do tego typu atrakcji. Na początek warto wspomnieć o tym, że kraj ten charakteryzuje się naprawdę ogromną liczbą mniejszych lub większych wysepek. Każda z nich wyróżnia się na tle innych, co jeszcze bardziej potęguje chęć ciągłego podróżowania oraz sprawdzania nowych miejsc. Warto również zastanowić się, czy chcemy mieć z takiego wyjazdu pamiątki. Kamery cyfrowe pozwolą nam na nagrywanie rozmaitych filmów. Dodatkowo warto pomyśleć o tematycznych koszulkach, a także przede wszystkim magnesach na lodówkę oraz breloczkach do kluczy - jedynych w swoim rodzaju.

Na ostro czy na słodko?

Tajlandia to jednak nie tylko plaże oraz niezwykła flora i fauna. Dalekowschodnia kultura opiera się przede wszystkim na intensywnych smakach oraz zapachach. Trudno to nawet porównać do łagodnych aromatów, doskonale znanych z europejskich kawiarni i restauracji. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na potrawy z ryżem. To właśnie dodawane do nich przyprawy mogą rozpalić nasze podniebienie. Często w telewizji możemy oglądać wyjazdy podróżników właśnie do Tajlandii, aby mogli oni skosztować tych specjałów. Niektórzy nie są w stanie, inni przełykają z ogromnym trudem. Łzy w oczach mają jednak wszyscy. Przekonaj się na własnym języku, jak smakuje ostrość w tajskiej kuchni.

Dla miłośników sztuk walki

Bardzo dużo osób ma wrażenie, że sztuki walki służą do rozbojów oraz bicia przypadkowych osób na ulicy. W takich krajach jak Tajlandia, mają jednak one zdecydowanie większą renomę i estymę. Kluby sztuk walki w tamtym kraju cieszą się ogromnym zaufaniem, a zawodnicy z całego świata przyjeżdżają tam szkolić swoje umiejętności pod okiem światowej sławy trenerów. Zdecydowanie wykorzystuje się tam zupełnie inne wartości, niż poleganie tylko i wyłącznie na brutalnej sile.