Dlaczego warto wybrać się do Lizbony?

Dlaczego warto wybrać się do Lizbony?

Zachodnia Europa kusi nas każdego dnia swoimi rozmaitymi atrakcjami. Niektóre miejsca charakteryzują się przede wszystkim zabytkami, które pochodzą jeszcze z czasów średniowiecznych. Inni mają przede wszystkim w głowie delektowanie się promieniami słonecznymi, będącymi niezwykle popularnymi nawet w chłodniejszych miesiącach. Stolica Portugalii posiada pakiet dwóch w jednym.

Niesamowita architektura

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dość burzliwą historię całego Półwyspu Iberyjskiego. Poza wpływami europejskimi, od południa regularnie napływały osoby wyznania muzułmańskiego. Ta kolizja na tle religijnym w wielu przypadkach prowadziła do krwawych starć, a wielokrotnie skutkowała nawet wojną. Z perspektywy czasu możemy jednak podziwiać naprawdę wiele zabytków obydwu tych kultur, które są bogate w rozmaite tradycje. Warto wziąć ze sobą aparat, dzięki któremu uchwycimy wszystkie najważniejsze ujęcia. Sony A7 III Body nada się do tego celu wręcz doskonale, dzięki parametrom pozwalającym na wyklarowanie nawet najdrobniejszych detali.

Tag na piedestale

Wiele miast położony na brzegu morza lub oceanu jednocześnie może pochwalić się ujściem rzeki. Tag na tym tle jest jednak wyjątkowy. Rzeka ta cechuje się naprawdę szerokim oraz głębokim ujściem. Dodatkowo, jest ono naprawdę długie. Daje nam to naprawdę wiele możliwości do spędzania czasu. Z jednej strony coraz częściej turyści przeprawiają się na drugą stronę. Nieco bardziej tradycyjna część Lizbony wygląda, jakbyśmy zatrzymali się w czasie o jakieś trzydzieści lat. Warto także przejść się obecnie bardziej uczęszczanym brzegiem ujścia Tagu. To właśnie tam znajdziemy dzielnicę Belem, która niegdyś była najważniejszym miejscem w całej Portugalii. To właśnie w tamtym miejscu swoje wyprawy rozpoczynali tacy wielcy odkrywcy, jak między innymi Vasco da Gama.

Życie nocne

Lizbona oczywiście doskonale sprawdzi się jako atrakcyjne miejsce do spędzenia wieczoru. Możemy poruszać się w naprawdę różnych przestrzeniach, aby znaleźć najpiękniejsze i najbardziej zjawiskowe bary oraz restauracje. Paradoksalnie największą popularnością cieszy się ulica, która nie ma nawet stu metrów długości. Pink Street, bo o niej mowa, poza licznymi knajpami charakteryzuje się bardzo wyrazistym kolorem nawierzchni. Jak sama nazwa wskazuje, jest to niezwykle intensywny róż.