Czym robić zdjęcia na wakacjach?

Czym robić zdjęcia na wakacjach?

Lato to ulubiona pora roku wielu z nas. Po tak zimnej wiośnie i lockodwnie w końcu będziemy mogli trochę odpocząć i udać się na wymarzone wakacje. Miłośnicy gór z pewnością chętnie będą podbijać szczyty, zakochani w sportach wodnych wybiorą się na Półwysep Helski, a szukający przygód bez wahania kupią bilet na odległe wyspy. Bez względu, jaki kierunek planujemy wybrać, oprócz podstawowego ekwipunku przydałby się porządny aparat fotograficzny, którym uwiecznimy piękne chwile. Jaki sprzęt na wakacje wybrać? Podpowiadamy!

Aparat cyfrowy Sony – rozmiar ma znaczenie!

Aparat cyfrowy Sony A7 III body spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. To świetny sprzęt, który zabierzemy ze sobą w każde miejsce. Dlaczego właśnie ten model powinien w szczególności zainteresować osoby, które szukają sprzętu na wakacje? Aparat jest kompaktowych rozmiarów, więc idealnie sprawdzi się podczas długich, pieszych wypraw. Zachwyca nie tylko ponadprzeciętną jakością zdjęć, ale i filmów. Posiada świetne parametry, szeroki zakres czułości ISO, niezawodną funkcję ‘AF priorytet oczu’, wykonuje zdjęcia seryjne z prędkością 10kl./s. To idealna propozycja zarówno dla zawodowców, jaki i niedzielnych fotografów.

Kamera GoPro – nie tylko dla miłośników sportów

Kamera GoPro, chociaż jest kamerą sportową, świetnie sprawdza się również w innych sytuacjach. Możemy przyczepić ją na szybie samochodu, by rejestrować trasę, nagranie może nam posłużyć w razie ewentualnego wypadku lub stanowić miłą pamiątkę z podróży. Dzięki wodoodpornej obudowie możemy nagrywać podwodny świat. Kamera GoPro kręci wysokiej jakości filmy, ale także robi świetne zdjęcia. To naprawdę wysokie jakości sprzęt, który idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych wojaży.

Aparat fotograficzny na wakacje – czym się kierować przy jego wyborze?

Wybór aparatu fotograficznego nigdy nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim powinniśmy zadać sobie podstawowe pytanie: aparat ma nam służyć wyłącznie podczas wakacji, czy może szukamy sprzętu, który sprawdzi się w innych sytuacjach? Ważne jest też nasze doświadczenie i wiedza, którą posiadamy. Gdy do tej pory robiliśmy zdjęcia raczej smartfonem, nie wybierzemy lustrzanki, bo jest to nieco bardziej skomplikowany aparat, który wymaga więcej zaangażowania, poza tym jest sporych rozmiarów i raczej nie sprawdzi się podczas podróży. Natomiast świetnym pomysłem są amatorskie aparaty cyfrowe, które nie tylko są proste w obsłudze, ale stosunkowo tanie i możemy liczyć na wysokiej jakości zdjęcia.