Czym robić piękne kadry?

Czym robić piękne kadry?

Fotografia to bez wątpienia wciągające hobby, które dla wielu zapaleńców staje się sposobem na życie. Bez niej wiele osób nie wyobraża sobie dnia codziennego. Ten portal powstał właśnie dla takich użytkowników, którzy chcą zgłębiać jej tajniki i rozwijać w tej niezwykłej i pełnej kreatywności dziedzinie. Zwłaszcza na początku naszej kariery w zawodzie fotografa będziemy spotykać się z różnymi dylematami i zadawać sobie pytania, na które niekoniecznie będziemy znać odpowiedź. Czym fotografować? O tym przeczytacie w poniższym artykule.

Aparat dopasowany do indywidualnych potrzeb

Pierwszym bardzo ważnym zadaniem na początku kariery każdego fotografa jest wybór odpowiedniego sprzętu. Jakie powinny być pierwsze aparaty fotograficzne? Czy wybrać model od Canon, Sony czy może Nikon? Prawda jest taka, że bez względu na poziom zaawansowania, tego typu problemy to codzienność każdego fotografa, który planuje zakup nowego sprzętu. Co więc wziąć pod uwagę kupując swój pierwszy aparat fotograficzny?

Pierwszy aparat fotograficzny – postaw na proste rozwiązania!

Wiele osób już na starcie popełnia ogromny błąd. Amatorzy często decydują się na kosztowną inwestycję i wybierają bardzo profesjonalne lustrzanki. Dlaczego ich zakup nie jest wcale takim dobrym pomysłem? Przede wszystkim takie aparaty nie są przeznaczone dla początkujących fotografów, by w pełni wykorzystać ich potencjał, musimy mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie, inaczej możemy zapomnieć o pięknych kadrach (przynajmniej na jakiś czas). Ponadto nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że są to aparaty bardziej wymagające i by robić nimi dobrej jakości zdjęcia, musimy podjąć kolejną inwestycję i kupić różnego rodzaju dodatki, w tym obiektywy, statyw, czy zapasowe baterie. Nie ukrywajmy, że sam aparat jest kosztowny i nie każdy udźwignie od razu zakup gadżetów. Lustrzanki to sprzęt ciężki i sporych gabarytów, więc możemy zapomnieć o wygodnym przemieszczaniu się z nimi, a zwłaszcza na początku kariery, aparat raczej będziemy chcieli mieć zawsze przy sobie i robić zdjęcie, zawsze wtedy, gdy tylko zobaczymy coś interesującego. Skoro nie lustrzanka to, jaki aparat na start?

Tani aparat na dobry start

Aparat fotograficzny dla początkujących wcale nie musi być drogi i skomplikowany. Nie mus, a nawet nie powinien być. Ważne jest by wybrać model, którym będziemy potrafili zrobić ładne ujęcia. Ważne jest byśmy mieli sprzęt, którym będziemy mogli dużo ćwiczyć. Jego i rozmiar i waga naprawdę mają znaczenie. Im bardziej kompaktowy będzie, tym częściej będziemy mieć go przy sobie.