Chcesz zaoszczędzić na bilecie lotniczym? Spakuj się tylko w bagaż podręczny!

Chcesz zaoszczędzić na bilecie lotniczym? Spakuj się tylko w bagaż podręczny!

Podróże lotnicze w dzisiejszych czasach są popularne i ogólnodostępne. Jednak ceny biletów lotniczych wciąż bywają bardzo wysokie. Jednym z elementów, które znacząco zawyżają koszty podróży, jest bagaż rejestrowany. Nie wszyscy wiedzą, że można z niego zwyczajnie zrezygnować i wybrać się w podróż wyłącznie z bagażem podręcznym. Czy spakowanie się w niewielki plecak bądź małą walizkę jest możliwe?

Aparat fotograficzny – nie możesz o nim zapomnieć

Nawet jeśli podróżujesz wyłącznie z plecakiem, powinieneś do niego wrzucić dobry aparat fotograficzny, taki jak Canon EOS R8. Podróżowanie jest bowiem nie tylko okazją do poznawania nowych miejsc, ale także do utrwalania ich na zdjęciach. Niezależnie od tego, czy jesteś fotografem amatorem, czy też zawodowcem, na pewno w czasie swoich wojaży chcesz mieć pod ręką aparat fotograficzny. Jeśli takowym nie dysponujesz, możesz zdecydować się na robienie zdjęć smartfonem. Wykonane przez ciebie fotografie na pewno staną się niesamowitą pamiątką na lata i pozwolą dzielić się wrażeniami z podróży z bliskimi osobami.

Spakuj tylko niezbędne ubrania

Umiejętność minimalistycznego pakowania jest niezbędna, jeśli chodzi o podróżowanie z bagażem podręcznym. Wcale nie musisz zabierać ze sobą całej garderoby, wręcz przeciwnie! Postaw na uniwersalne ubrania, które sprawdzają się w stylizacjach różnego rodzaju. Nie zapomnij o wzięciu pod uwagę pogody i charakteru miejsca, które jest celem Twojej podróży. Ubrania, które wrzucasz do plecaka, powinny być wykonane z elastycznych materiałów, które nie gniotą się nadmiernie. W przypadku krótkich wyjazdów wystarczy zaledwie kilka sztuk odzieży, którą w razie zabrudzenia przecież możesz wyprać już na miejscu.

Jak oszczędzać miejsce w bagażu?

Jeśli przynajmniej raz podróżowałeś wyłącznie z bagażem podręcznym, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że miejsce w plecaku jest na wagę złota. Jeśli chcesz je oszczędzać, nie składaj ubrań w tradycyjny sposób. Zroluj je w ciasne rulony, które pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo przestrzeni. Wybierając ubrania, stawiaj na te wykonane z lekkich, przewiewnych tkanin, który zajmują mniej miejsca w bagażu. Zredukuj ponadto ilość kosmetyków – tradycyjne kosmetyki zastąp miniaturami bądź też wybierz produkty do uniwersalnego zastosowania. Zaprawieni podróżnicy chętnie korzystają z jeszcze jednego triku – wykorzystują kieszenie w ubraniach, które mają na sobie i przechowują w nich drobne przedmioty, takie jak portfel, telefon i dokumenty. Jak widzisz, podróżowanie z bagażem podręcznym wcale nie musi być trudne!