Centrum światowej gospodarki

Centrum światowej gospodarki

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że w tej części świata Londyn stanowi najważniejszą aglomerację. Ma to związek z wieloma aspektami. Na pierwszym miejscu oczywiście trzeba zwrócić uwagę na gospodarkę, ale nie tylko. Stolica Anglii to przecież lokalizacja słynąca z wielu zabytków, które siłą rzeczy przyciągają turystów. Nie można również zapomnieć o popkulturze, będącej niezwykle istotnym aspektem w tej części świata.

Raj dla turystów

Pomimo wyjścia z Unii Europejskiej, Wielka Brytania cały czas przyciąga miliony cudzoziemców z całego świata. Każdego dnia w Londynie melduje się mnóstwo miłośników poznawania nowej kultury, także z Polski. Warto zauważyć, że praktycznie każde większe lotnisko w naszym kraju ma możliwość wybrania połączenia do jednej z części londyńskiej aglomeracji. Bardzo dużo osób skupia się na najważniejszych zabytkach ulokowanych przy Tamizie. Należą do nich między innymi London’s Eye, Buckingham Palace, czy też Tower Bridge. Lustrzanki bardzo często idą w ruch właśnie w tym regionie miasta. Czasami jednak warto odłożyć na chwilę nasz sprzęt do plecaka i poczuć rytm tego miasta z nieco innej perspektywy. Wejście do metra oraz przejechanie chociaż kilku przystanków często jest niesamowitym przeżyciem.

Specyficzna kuchnia

Angielskie śniadanie należy do najpopularniejszych określeń na pierwszy posiłek w ciągu dnia. Jeżeli chodzi o poranny napój, to bez wątpienia możemy się z Anglikami zgodzić. Herbata doskonale smakuje o każdej porze dnia, nie tylko równo o siedemnastej. Wiele osób ma jednak zastrzeżenia do nadmiernej ilości tłuszczu na rozpoczęcie dnia. O ile smażone kiełbaski lub parówki można jakoś uargumentować, o tyle po dodaniu bekonu, tostów oraz fasolki po bretońsku niektórzy mają już zdecydowanie dość. Wieczorne wyjścia na miasto wywołują zdecydowanie więcej uśmiechu, chociaż wciąż obracamy się w mocno kalorycznych klimatach. Ciemne piwo na Wyspach Brytyjskich smakuje po prostu inaczej, niż gdziekolwiek indziej na Starym Kontynencie.

Świątynia futbolu

W Londynie znajdziemy aż siedem drużyn, które grają na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W tym sezonie miano najlepszej stołecznej drużyny wróciło do Arsenalu. Po kilku latach degrengolady, fani piłkarzy z północnej części miasta w końcu mają powody do dumy. Nawet jeżeli prawdopodobnie nie uda się dogonić będącego w kosmicznej formie Manchesteru City, to jednak samo wicemistrzostwo jest niesamowitym sukcesem dla młodej drużyny z Emirates Stadium.