Ceglana poezja

Ceglana poezja

Paryż może kojarzyć się z wieloma rzeczami. Przede wszystkim jest to stolica Francji, która stereotypowo stanowi idealne miejsce dla zakochanych dzięki językowi oraz malowniczym uliczkom. Wiele osób zwraca uwagę również na mieszankę kulturową nacji pochodzenia afrykańskiego i bliskowschodniego z europejską. Dla miłośników tenisa jest to arena jednego z czterech najbardziej prestiżowych turniejów, czyli Rolanda Garrosa.

W kadrze obiektywu

Tenis cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Trudno znaleźć sport indywidualny, który w ujęciu globalnym generowałby tak duże zainteresowanie nie tylko przed telewizorami, ale także na poziomie uprawiania go w formie rekreacyjnej lub półprofesjonalnej. Tenis daje możliwość opowiedzenia niesamowitych historii, będących na ustach miłośników sportu z całego świata. Zdecydowanie pomaga w tym sprzęt, który pozwala zapisywać wspomnienia pojawiające się później na ekranach telewizorów, tabletach lub telefonach. Lustrzanki w rękach osób profesjonalnie zajmujących się fotografią sportową dają nam szansę do tego, aby móc cieszyć się z niesamowitych emocji z każdego miejsca na świecie.

Wyjątkowa nawierzchnia

Dlaczego turniej rozgrywany na paryskich kortach cieszy się aż takim zainteresowaniem? Przede wszystkim ze względu na nawierzchnię. Większość turniejów w ciągu roku odbywa się na twardej powierzchni, dzięki której piłka dostaje zdecydowanie większego przyspieszenia. Mączka nie daje aż takich możliwości. W ten sposób promuje się specyficzny styl grania, do którego trzeba przywyknąć. Wspomniane ujęcia w kadrze wyglądają jeszcze bardziej zjawiskowo w momencie, w którym podczas każdego uderzenia, ślizgu lub kroku pomarańczowe drobinki unoszą się nad ziemią. Daje to niezwykły efekt, doceniany przez miłośników tenisa na całym świecie.

Dominatorzy

Rafael Nadal zbliża się do zakończenia swojej bardzo owocnej kariery. Zdecydowanie największa liczba jego sukcesów przypada właśnie na turniej Rolanda Garrosa. Pochodzący z Majorki Hiszpan aż kilkanaście razy zwyciężał paryski turniej, bijąc wszelkie rekordy. Zaledwie trzy porażki w karierze przez te wszystkie lata mówią same za siebie. Ku pokrzepieniu polskich serc, w kobiecym tenisie także możemy wyróżnić jedną z zawodniczek mianem królowej ceglanych kortów. Iga Świątek doskonale radzi sobie na tej nawierzchni i mamy nadzieję, że dwa zwycięstwa w turnieju Roland Garrosa to zaledwie początek tej jakże owocnej przygody.