Aparaty fotograficzne warto uwagi

Aparaty fotograficzne warto uwagi

stajesz przed decyzją zakupu aparatu fotograficznego? Nie wiesz, jaki model wybrać? Każdego dnia nasi redaktorzy dbają oto, byś na naszym portal znalazł inspiracje, ciekawostki i porady, dotyczące zarówno wyboru odpowiedniego sprzętu, jak i zagadnień z zakresu tej dziedziny. Jesteśmy tu po to, by Cię inspirować i edukować. W dzisiejszym artykule zrobimy szybki przegląd aparatów fotograficznych, które w ostatnim czasie przykuły naszą uwagę. Zainteresowany? Zapraszamy do lektury!

Sony A7 III body – ciekawa propozycja nie tylko dla zawodowców

Sony jest zdecydowanie pionierem w kategorii sprzętu elektronicznego, w szczególności, gdy mowa o kamerach oraz aparatach cyfrowych. Nic dziwnego, że na naszej liście znalazł się Sony A7 III body. Jest to najpopularniejszy model z serii A7. Aparat posiada 42,4- megapikselową matrycę oraz szeroki zakres czułości ISO, który wynosi od 100 do 51 200, a także 15-stopniowy zakres dynamiki przy małych ustawieniach czułości. Wykonanie zdjęć seryjnych aparatem jest możliwe z szybkością 10kl./s. Aparat posiada liczne dodatkowe funkcje, które wpływają na jakość zdjęć oraz filmów. Choć od premiery minęło już kilka lat, aparat wciąż jest warty zakupu!

Bezlusterkowce Canon – czym są?

O bezlusterkowcach Canon wciąż mówi się niewiele i to zdecydowany błąd. Choć są nowym produktem na rynku, na pewno warto poświęcić czas na zapoznanie się z nim. Jego nazwa nie jest przypadkowa. Aparat charakteryzuje się tym, że nie ma lustra, dzięki temu jest lekki i mały. Kiedyś uznawane było to za wadę, dziś staje się atutem. Sądzono, że tak mały sprzęt, nie jest w stanie wykonać wysokiej jakości zdjęć, nic bardziej mylnego! Bezlusterkowce to świetne aparaty, które robią wysokiej klasy zdjęcia. Stanowią konkurencję dla lustrzanek, a my bardzo im kibicujemy!

Czym się kierować wybierając aparat fotograficzny?

Zakup aparatu fotograficznego to poważna sprawa, ponieważ taki sprzęt jest kosztowy. Dlatego, na jego wybór warto poświęcić trochę więcej czasu i dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Aparat musi być dopasowany nie tylko do naszego budżetu, ale i rodzaju fotografii i naszych umiejętności. Jeżeli zdjęcia robimy amatorsko, nie warto inwestować w kosztowne i skomplikowane urządzenie, natomiast jeśli fotografia to nasz zawód, warto wybrać porządny sprzęt. Przy zakupie weźmy pod uwagę producenta, takie firmy jak Nikon, Sony, Canon czy Panasonic, zawsze mają do zaoferowanie, coś wartego uwagi.