Aparat na jesienne spacery

Aparat na jesienne spacery

Chociaż jesień głównie kojarzy nam się z końcem wakacji, powrotem do obowiązków, krótkimi dniami i wieczorami spędzonymi pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty, to mimo tego może to być też piękny okres. Mimo nostalgicznej atmosfery, która często nam wtedy towarzyszy, to jesień jest najlepszym okresem dla fotografa. Złociste kolory i piękne krajobrazy, to idealny motyw na piękne zdjęcia. Jak robić zdjęcia jesienią? O czym warto pamiętać? O tym przeczytacie w poniższym artykule.

Aparat fotograficzny – jaki wybrać?

Jaki powinien być aparat fotograficzny do robienia zdjęć krajobrazów?  Przede wszystkim musi być dopasowany do naszych umiejętności. Jeżeli do tej pory głównie robiliśmy zdjęcia smartfonem, raczej nie wybierzemy sprzętu o skomplikowanej technologii. Na start warto wybrać prosty aparat cyfrowy dla amatora. Dzięki niemu nie zniechęcimy się szybko, a zdjęcia wyjdą naprawdę ładne. Taki sprzęt sam podczas robienia zdjęć dobiera parametry, co zdecydowanie ułatwia nam zadanie. Ponadto jest lekki i mały, więc będziemy go mogli mieć zawsze przy sobie i robić zdjęcia zawsze wtedy, gdy coś przyciągnie naszą uwagę. Świetnie nadaje się na piesze wędrówki w piękne rejony.

W jaki sposób robić zdjęcia jesienią?

Jesień to chyba najbardziej fotograficzna pora roku, dlatego dobrze to wykorzystać. Złote, brązowe, zielone, bordowe odcienie oraz sprzyjające światło, pozwala na zrobienie bardzo atrakcyjnych zdjęć. Wykonywaniu fotografii powinna towarzyszyć spontaniczność. Baw się aparatem i kompozycjami. Wykonuj zdjęcia w ruchu, podrzucaj liście, uwieczniaj fruwające ptaki, spacerujące psy, ludzi siedzących na ławce. Jeżeli zamierzamy robić zdjęcia portretowe, pamiętajmy o odpowiednim ubiorze, powinien kolorystycznie wpasowywać w klimat zdjęć. Przydatną opcją w aparacie jest makro, które pozwoli na wykonywanie zbliżenia np. liści, czy innych obiektów. Mimo tego, że najlepsze zdjęcia, to te wykonane spontanicznie, pamiętajmy o perspektywie i nie pstrykajmy aparatem na opak. Kompozycja powinna być przemyślana i zaplanowana.

Zdjęcia jesienne – to takie proste!

Jesień to idealny moment, żeby rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Na pewno nie zabraknie nam pomysłów na robienie zdjęć, a aura i otoczenie są bardzo sprzyjające i przyjemne w fotografowaniu. Oczywiście warto pamiętać o zasadach, jednak to dobry humor i świetna zabawa powinny być dla nas najważniejsze. Początki nie są łatwe, jednak po pewnych czasie na pewno nabierzemy wprawy i będziemy robić coraz ładniejsze zdjęcia.