Aparat fotograficzny na dobry start

Aparat fotograficzny na dobry start

Praca fotografa to niezwykle kreatywne zajęcie, o którym marzy wielu z Was. Często wiąże się z podróżowaniem i poznawaniem nowych ludzi, a ponadto dobrymi zarobkami. Czy łatwo jest zacząć pracę w tej branży? Na pewno nie jest lekko się wybić, musimy mieć portfolio, które zachęci naszych przyszłych zleceniobiorców. Jednak jeżeli jesteśmy zdeterminowani, chcemy się uczyć i zdobywać nową wiedzę, na pewno nam się uda! Jaki aparat fotograficzny wybrać na dobry początek? Podpowiadamy!

Czy zwykły smartfon wystarczy do robienia zdjęć?

Marzysz o pracy w branży fotograficznej i zastanawiasz się czy zwykły smartfon wystarczy Ci do robienia zdjęć? Wszystko zależy od tego w jakim rodzaju fotografii chcesz się specjalizować. Gdy interesuje się kariera w mediach społecznościowych, a jedyne zdjęcia, jakie będziesz robił to te na Instagram, to smartfon zdecydowanie powinien Ci wystarczyć. Wiele modeli wyposażona jest jest w naprawdę wysokiej jakości aparaty i jeżeli marzy nam się kariera influencera warto się nad tym zastanowić. Wykonane zdjęcia możemy od razu umieszczać w social media, co dodatkowo ułatwia nam zadanie.

Aparat fotograficzny – jaki wybrać?

Jakie aparaty fotograficzne powinny nas zainteresować na początku kariery fotografa? Rynek przepełniają różne ciekawe rozwiązania w naprawdę atrakcyjnych cenach. Światowej sławy producenci tacy, jak Nikon, Canon, czy Sony wypuszczają coraz to lepsze modele o jeszcze bardziej zaawansowanej technologii, co wcale nie ułatwia nam zadania. Przy wyborze musimy kierować się własnymi preferencjami i umiejętnościami. Oczywiste jest, że posiadając znikomą wiedzę, nie wybierzemy skomplikowanego aparatu, którego możliwości nie będziemy potrafili wykorzystać. Powinniśmy również unikać dużych i ciężkich modeli, bo nie wszędzie będziemy mogli je ze sobą zabrać. Ciekawą propozycją są bezlusterkowce Canon, które z wyglądu przypominają miniaturowe lustrzanki. Aparaty są lekkie i posiadają niewielki rozmiar, co dodaje im atrakcyjności.

Wybór aparatu fotograficznego – co wziąć pod uwagę?

Wybór aparatu fotograficznego nie jest łatwym zadaniem. W końcu to spora inwestycja, której dokonujemy raz na kilka dobrych lat. Dlatego zakup powinien być dokładnie przemyślany. Jeżeli nie wiemy, na jaki model się zdecydować warto zrobić rozeznanie i zapytać bardziej doświadczonych kolegów z branży.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zajrzyj na nasz portal i bądź na bieżąco!