Aparat dla amatora – jaki wybrać?

Aparat dla amatora – jaki wybrać?

Z problemem, jaki aparat fotograficzny wybrać zmierzali się nawet zawodowcy. W końcu każda podróż zaczyna się od postawienia pierwszego kroku. Niemniej jednak nie jest to banalne zadanie i każdy, kto chce zamienić smartfona na profesjonalny sprzęt, musi stanąć przed różnymi dylematami. Jaki aparat wybrać, posiadając niewielkie doświadczenie? Czym się kierować przy jego wyborze? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Aparat fotograficzny dla amatora – lustrzanka, a może bezlusterkowiec?

Najpopularniejsze aparaty fotograficzne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią to lustrzanki oraz bezlusterkowce. Pozwolą one w prosty sposób wykonać zdjęcia, spopróbować różnych styli i zagłębić się w tajniki fotografii, a przy tym świetnie się bawić. Najlepiej zainteresować się podstawowymi modelami, pochodzącymi od renomowanych producentów takich jak Nikon, Canon czy Sony. Urządzenia tych producentów mają do zaoferowania wiele funkcji (a także rozbudowaną optykę), których nie posiadają modele innych firm.

Bezlusterkowiec – mały aparat z dużymi możliwościami

Bezlusterkowce to aparaty, które z roku na rok zyskują na popularności. Wcale nas to nie dziwi, świetna jakość obrazu w kompaktowej obudowie, zachęca do zakupu właśnie tego modelu. Urządzenia są proste i intuicyjne w obsłudze, dlatego też wiele osób decyduje się właśnie na jego zakup. Posiadają zaawansowany system AF oraz udostępniają funkcjonalność wizjera elektronicznego. Są częściej wybierane, na pierwszy sprzęt dla amatora ze względu na małe rozmiary. Bezlusterkowce zaprojektowane są w taki sposób, by mieć je zawsze przy sobie. Świetnie sprawdzą się na wyjazdach i wycieczkach, bo możemy je trzymać w kieszeni lub bagażu podręcznym. Jedną z najbardziej pożądanych cech jest elektroniczny wizjer, który daje o wiele więcej możliwości niż wizjer optyczny. Aparat oprócz wysokiej jakości zdjęć, potrafi zachwycić również jakością filmów.

Aparat dla początkującego fotografa – czym się kierować przy jego wyborze?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, powinniśmy dokładnie zastanowić się, jaką fotografię chcemy uprawiać. Warto wybrać aparat fotograficzny, który będzie uniwersalny. Dzięki czemu będziemy mogli wykonywać zdjęcia portretowe, uliczne lub eventowe. To pozwoli nam na sprawdzenie, jaką fotografią w przyszłości chcemy się zajmować i co sprawia nam najwięcej radości. Jeżeli nie posiadamy wystarczającej wiedzy, najlepiej poprosić o pomoc bardziej doświadczonych kolegów z branży. Przed zakupem warto również sprawdzić opinie w Internecie.