Akcesoria do bezlusterkowców, które musisz mieć

Akcesoria do bezlusterkowców, które musisz mieć

Dlaczego w ogóle decydujemy się na bezlusterkowce? Bezlusterkowce to stosunkowo nowy rodzaj aparatów, które powoli podbijają serca fotografów na cały świecie. Decydujemy się na nie głównie ze względu na wygodę. Modele te są poręczne i mobilne. Dzięki temu np. w podręcznej torbie możemy zaoszczędzić sporo miejsca i spakować więcej akcesoriów. No właśnie, jakie gadżety warto mieć wraz z bezlusterkowcem? O tym przeczytacie w poniższym artykule, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury!

Obiektyw do bezlusterkowca – jaki wybrać?

Większość aparatów fotograficznych, które posiadają wymienną optykę, kupujemy wraz z obiektywem. Niestety z reguły nie jest to sprzęt najwyższej klasy i z czasem decydujemy się na bardziej zaawansowany gadżet. Ciekawą propozycją jest sigma 28 70. Ten model wyznacza zupełnie nowe standardy w kategorii standardowych obiektywów zmiennoogniskowych, a wszystko to zamknięte w lekkiej i niewielkiej obudowie. Obiektyw jest znacznie mniejszy i lżejszy od przeciętnych modeli, dzięki czemu cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów.

Statyw – czy warto go posiadać?

Podróżując z lustrzanką często zadajemy sobie pytanie, czy na pewno brać ze sobą statyw. Sama lustrzanka jest pokaźnych rozmiarów i wymaga sporo miejsca w torbie. Z bezlusterkowcem jest o wiele prościej, aparat jest lekki i mały, dlatego w mamy o wiele więcej miejsca na przydatne akcesoria, jakim jest np. trójnóg. Statyw sprawdzi się w wielu sytuacjach i może uratować nam sesję zdjęciową, zwłaszcza, gdy robimy ją w terenie i wybieramy się np. na wycieczkę w góry, gdzie będziemy chcieli fotografować krajobrazy, czy otaczającą naturę.

Jakie inne akcesoria do bezlusterkowca wybrać?

Pole do popisu jest naprawdę spore, ale nie warto brać ze sobą zbędnego sprzętu, nawet jeśli mamy na niego miejsce. Oprócz trójnoga warto wziąć ze sobą lampę błyskową. Rozmiarami nie różni się ona niczym od tej dedykowanej dla lustrzanki, a więc sama w sobie zajmie nam trochę miejsca. Kolejną rzeczą, o której warto pomyśleć to paski i uchwyty, te niewielkie akcesoria mogą zdecydowanie ułatwić i uprzyjemnić nam pracę ze sprzętem.

Gdy dokładnie przemyślimy co faktycznie może przydać się w trakcie sesji zdjęciowej, odczujemy to od razu na naszym kręgosłupie. Podróżowanie z mniejszą ilością sprzętu jest o wiele przyjemniejsze, dzięki temu możemy zaoszczędzić energię na wykonywanie zdjęć.